Po sezoně adié? V Kadlecovi se to mele: Když jsme doma skolili Spartu, říkal jsem si, že bych hrál ještě pět let

Před startem ročníku 2021/2022 si sedmatřicetiletý zadák Slovácka Michal Kadlec říkal, že by mohla být tato sezona v jeho profesionální kariéře jeho finální.

Po sezoně adié? V Kadlecovi se to mele: Když jsme doma skolili Spartu, říkal jsem si, že bych hrál ještě pět let

Protože to však má celek kouče Martina Svědíka dobře rozjeté jak ve Fortuna:lize, tak v MOL Cupu, s definitivním ukončením kariéry je na vážkách a kdo ví, jestli nebude pracovní dokument v Uherském Hradiště ještě prodlužovat...

"Mele se to ve mně. Rozhodnutí padne později po debatě s klubem, trenérem, rodinou. Hlavně musím být zdravý," přednesl v rozhovoru pro idnes.cz exsparťan s minulostí v turecké i německé nejvyšší soutěži.

Stoper si musí sečíst veškerá pro i proti. "Je to jako na přesýpacích hodinách. Když jsme na podzim doma před plným stadionem porazili Spartu, říkal jsem si, že bych hrál ještě pět let. Za týden po Budějovicích bych skončil druhý den. Bude mi 38, profi fotbal hraji 20 let. Doma přemýšlím, co bych dělal. Mladý bude mít v listopadu tři roky, chci se mu co nejvíce věnovat. Teď jsou jarní prázdniny, ostatní jsou na horách, na dovolené, zatímco já musím trénovat," informoval na portálu idnes.cz někdejší dlouholetý reprezentant Česka.

Milan Petržela je však ještě starší než on a ten zřejmě pokračovat bude. Grandiózní rekord v podobě 500 zápasů v české nejvyšší soutěži pořád může padnout. "Stačilo mně, když jsem byl u toho, když vytvořil nový rekord. Je to vyloženě na něm. Jak se bude cítit, jestli bude mít zájem klub. Když se daří a jdete správným směrem, jako teď Slovácko, je snadnější říct, že pokračujete," zakončil idnes.cz citovaný šéf defenzivy Slovácka, které přivítá o víkendu Slavii.

Fila určitě dostane od realizačního týmu Slavie čas. Není to kluk, na kterém by hned stála tíha týmu a ambicí...

Zdroj: idnes.cz