Chorý poslal Plzeň do čela tabulky, Baník se na půdě Boleslavi na výhru nadřel

Po zimní pauze se v sobotu opět rozjela česká nejvyšší fotbalová soutěž. Ve dvacátém kole je naplánováno celkem šest duelů, z toho čtyři se odehrají v sobotu. Dva zápasy fotbalové FORTUNA:LIGY pak byly kvůli pozitivním testům na koronavirus odloženy. Slavie se po odchodu nkolika klíčových hráčů nedokázala proti Karviné gólově prosadit. To se naopak povedlo právě slezskému klubu, který se tak postaral hned na úvod jarní části soutěže o pořádné překvapení. Tři body slaví i Teplice a Jablonec z výhru nad Bohemians, respektive nad Olomoucí. Rovněž Sparta neoslnila a svým výkonem na Jihu Čech hodila rukavici (i se Slavií) do Plzně.

Teplice - Bohemians 1905

Předposlední Teplice vstoupily do domácího utkání s "Klokany" aktivně a domácí fotbalisté se snažili i o kombinační hru. Defenziva Bohemians však působila pevně a nedovolovala domácím projít až do zakončení. Na druhé straně se však dostal do šance Jan Kovařík, který ve 22. minutě pálil z bezprostřední blízkosti trestuhodně vysoko nad. Šance se tak chopili opět domácí a ve 33. minutě se na zadní tyči dostal k propadlému centru Vondrášek, který střelou z první obstřelil všechno včetně hostujícího brankáře - 1:0.

Ve druhé půli tempo zápasu výrazně ochablo a až v 63. minutě se šikovnou přihrávkou blýskl Jan Chramosta, kterýuvnitř pokutového území našel osamoceného Tomáše Necida. Zkušený střelec však svůj pokus namířil pouze těsně vedle levé tyče. O sedm minut později byl pak velmi blízko druhé branky domácích Ladislav Kodad. Jeho střela však pouze orazítkovala horní tyč. V 78. minutě opět zahrozil Necid, jehož zakončení ale jeho zakončení ke smůle hostí skončilo opět těsně nad horní tyčí. Teplice si ve pak ve zbývajících minutách s tlakem svého soupeře už poradily a tři důležité body uhájily.

Slavia Praha - Karvina

Slavia od úvodního hvizdu nenechávala nic náhodě a aktivní hrou tlačila Karvinou. V osmé minutě zahrozil střelou ze střední vzdálenosti Ondřej Lingr, ale s jeho pokusem si brankář slezského celku poradil. V 18. minutě se pokusil z hranice malého vápna o zakončení patičkou Madsen, ale Pavol Bajza v bráně Karviné byl připravený. I v dalších minutách první půle byla aktivnější Slavia, ale skóre se jí otevřít nepodařilo. Do šaten se tak odcházelo za stavu 0:0.

I po změně stran pokračovala snaha sešívaných o změnu skóre, ale defenziva Karviné byla výborně připravená. Naopak, v 57. minutě Filip Zorvan posadil centr na hlavu osamoceného Durosinmiho, jenž svou prudkou hlavičku nasměroval jen na Aleše Mandouse. V 66. minutě dostali úřadující mistři z Edenu dárek v podobě zcela zbytečné penalty poté, co Lukáš Bartošák naprosto zbytečně strhnul v pokutovém území soupeře bez míče. Olayinka však z bílého bodu napálil jen břevno. A o pár minut později mohla se již zrodila senzace. Centr Lukáše Čmelíka si totiž v pokutovém území našel znovu Durosinmiho, jenž tentokrát nezaváhal a síť rozvlnil. Ani drtivý tlak "Sešívaných" už s neoříznivým skóre nic neudělal.

Jablonec - Sigma Olomouc

První možnost k otevření gólového skóre zápasu měli hosté z Olomouce, ale Mojmíru Chytilovi zkazil ve 23. minutě videorozhodčí a ofsajd. I do další šance se dostali hosté, ale Navrátilovi zabránil v radosti skvělým obranným zákrokem Jaroslav Zelený. A když změnu skóre nepřineslo ani nastavení a hlavička domácího Holíka, odcházelo se do kabin za stavu 0:0.

Druhou půli začali lépe domácí, kteří se dostali už ve 49. minutě do vedení poté, co se z voleje hezky trefil Kratochvíl. Ten se o pár minut dostal do šance znovu, ale tentokrát úspěšný nebyl. Ve zbytku zápasu se tlačila do zakončení především Sigma, ale všechna její snaha byla nakonec marná. Hanáci tak odjíždějí ze Severu Čech bez bodu.

České Budějovuce - Sparta Praha

Svěřenci Pavla Vrby měli od začátku útkání balon výhradně na svých kopačkách, ale ke své smůle se nedostávali do finální fáze. Do první šance se tak překvapivě dostali domácí, kdy Mick van Buren těsne minul pravou tyč branky Dominika Holce. Na druhé straně zahrozil Adam Hložek, ale trefil pouze boční síť. O chvíli později se sparťanský mladík dostal do další příležitosti, ale ani napiodruhé nebyl úspěšný.

V úvodu druhé půle se dostal do gólové situace budějovický Ondřej Mihálik. Ten ale balon netrefil ideálně, a Holec tak nakonec nemusel ani zasahovat. Domácí se s přibývajícím časem dostávali do čím dál větší pohody, zatímco na fotbalistech z Letné byla vidět čím dál tím větší křeč. A jelikož nepomohla ani Vrbova střídání, tak i Sparta si připisuje na úvod jarní části sezóny bodovou ztrátu.

Mladá Boleslav - Ostrava

Mladá Boleslav přivítala na své půdě v neděli odpoledne ostravský Baník a od úvodních minut bylo zřejmé, že obě strany chtějí urvat tři body. Blíže tomu byli hosté, neboť již ve 4. minutě se přesně trefil Kuzmanovič. O jedenáct minut později náskok navýšil Klíma z penalty, ale domácím se podařilo v závěru první půle snížit díky Hlavatému.

Po změně stran se ke slovu dostal opět Baník a druhou trefu v utkání si připsal Klíma. Penalta se kopala také ve prospěch domácích a klid v koncovce vykázal Ewerton. Další trefu ale už Boleslav nepřidala, a tak se musela smířit s porážkou 2:3.

Plzeň - Hradec Králové

Plzeň využila sobotního zaváhání pražské Slavie a po výhře nad Hradcem Králové jde do čela tabulky české nejvyšší soutěže. V Doosan Areně byl omezený počet fanoušků svědky jen jediné trefy, která nakonec rozhodla o tom, že tři body získali Viktoriáni. Stalo se tak již v první půli, kdy Bucha přiťukl míč na Sýkorů, který našel hlavu Chorého.

FORTUNA:LIGA, 20 kolo:

Teplice - Bohemians 1905 1:0 (1:0)