Příprava na Schickův odchod za lepším? Leverkusen podepsal celou Evropou poptávaného Iránce ze Zenitu

Chtěli ho v Newcastlu a probíral jsem i na dalších anglických adresách, dokonce snad i v Arsenalu, zájem o něj byl podle všeho ve Španělsku i Itálii. Nakonec Sardar Azmun z ruského Zenitu Petrohrad podepsal německému Bayeru Leverkusen. Konkurence jednoho z nejžhavějších ofenzivních “objevů” podzimu v podobě Patrika Schicka se zjevně nebojí!  

Příprava na Schickův odchod za lepším? Leverkusen podepsal celou Evropou poptávaného Iránce ze Zenitu

Přezdívají mu iránský Messi. další tvrdí že na Messiho je se svými 186 centimetry příliš vysoký a připodobňují jej spíše k perské podobě Zlatana Ibrahimoviče. Ať je jeho znamější předlohou kdokoliv, sedmadvacetiletý Sardar Azmoun si začíná vydobývat pozici v hlavách evropských fotbalových fanoušků i na vlastní jméno. A po přestupu na trase Zenit Petrohrad - Bayer Leverkusen by od léta měl se svou fotbalovou kvalitou seznamovat fandy i experty v německé bundeslize. Kde mi, při předpokládaném přestupu za lepším, uvolní místo český ostrostřelec Patrik Schick.

Sto čtyři ligových zápasů za Zenit, 62 gólů a 38 asistencí. Ligová bilance Sardara Azmouna v nejvyšší ruské soutěži, která je známá spíše svým defenzivním naturelem, téměř bere dech. Nyní ji bude potvrzovat v odenzivnější, leč poněkud náročnější německé lize. Podle Transfermarktu má odhadovanou tržní hodnotu 25 milionů eur, Bayer a jeho sportovní manažer Rudi Völler jej díky končící smlouvě na břehu Něvy získali zdarma. A mnou si ruce, vyfoukli řadě evropských klubů poptávané zboží. O Azmounovi se diskutovalo v řadě klubů.

Pro Bayer jde o výbornou přípravu na předpokládaný odchod Patrika Schicka. Ten svými výkony na loňském Euru plus sedmnácti podzimními a jedním jarním gólem nalákal ke své osobě řadu zájemců a předpokládá se, že v létě se odehraje velký přestup, Kdy o Schicka by mohly mít zájem kluby jako Manchester City, Arsenal, Borussia Dortmund nebo dokonce Paris Saint-Germain. Přičemž cena by se mohla pohybovat nad šedesáti miliony eur. Náhradu Leverkusen získal dopředu. A zdarma.

zdroj: Goal.com