Leverkusen deklasoval Augsburg, Schick se ale neprosadil. Tři body vyválčili i Dortmund a Bayern

Fotbalisté Leverkusenu deklasovali ve 20. kole bundesligy Augsburg 5:1. Domácí snajpr Patrik Schick se sice neprosadil, jeho spoluhráč Moussa Diaby se zato blýskl hattrickem. Bayer si tak upevnil pozici na třetí příčce bundesligy, kde je v závěsu osmi bodů za druhý Dortmundem. Ten zvládl přestřelku v Hoffenheimu a zvítězil tam 3:2

Ostatní si možná skládají domino, ale my hrajeme fotbal, hlásí sportovní ředitel Leverkusenu Rolfes a tvrdí, že Schick zůstane

Leverkusen šel do vedení v deváté minutě, kdy udeřil Bellarabi. Za čtvrt hodiny ho pak napodobil Diaby. Schick mohl krátce před pauzou přidat třetí trefu, jenže zblízka nechal vyniknout brankáře Gikiewicze.

Na Maierovo snížení z 62. minuty odpověděl rozjetý Francouz Diaby, který v 69. minutě završil hattrick. V závěru uzavřel skóre náhradník Alario, jenž vystřídal Schicka.

Ten je s 18 góly nadále druhý v bundesligové tabulce střelců, odkud ztrácí pět zásahů na vedoucího Lewandowského z Bayernu Mnichov. Na lavičce šestnáctého Augsburgu zůstal brankář Tomáš Koubek, jeho spoluhráč záložník Jan Morávek nebyl ani mezi náhradníky.

Zvítězit však dokázal i druhý Dortmund, který přestřílel Hoffenheim 3:2. Na místo určení se trefil i norský kanonýr Erling Haaland, pro něhož to byl už šestnáctý gól v sezoně. Ofenzivní expres mohl přidat i další, ale zradila ho koncovka. V dresu domácích chyběl zraněný Pavel Kadeřábek.

V pátečním zápase Eintrachtu s Bielefeldem se očekávaly poměrně jasné body pro Frankfurt. Sázkové kanceláře jim proti Bielefeldu dávaly zhruba dvoutřetinovou šanci na vítězství, tyto papírové předpoklady nicměně Arminia, a jmenovitě její dvacetiletý záložník Patrick Wimmer, smázla už po pěti minutách.

To totiž Wimmer otevřel v Deutsche Bank Parku skóre. O daadvacet minut později pak po jeho přihrávce přidal druhý kousek Schopf a Frankfurt se do konce zápasu ze šoku neotřepal. Soupeři sice nepůjčil moc balón (držení 67:33 v druhém poločase), ale ve střelách na branku se dostal jen na sedm pokusů a Arminia cenné vítězství, které ji zvedlo ze sestupových příček, nakonec bez významných problémů uhájila.

V prvním zápase nedělního programu zápas v Lipsku čekal na rozhodnutí až do poslední čtvrthodiny, kdy se domácí Red Bulls prosadili hned dvakrát a ze zápasu proti Wolfsburgu si nakonec doma nechali všechny tři body. V druhém nedělním zápase pak Bayern znovu v pohodovém tempu, tentokrát i bez příspěvku kanonýra Lewandowskiho vyraboval Olympijský stadion v Berlíně, když Bavorům sice VAR sebral brzký gól, ale Mnichované se ještě do přestávky stihli dvakrát prosadit a v zápase prakticky nepocítili problém.