Lewandowski hattrickem sestřelil Kolín, Schick vsítil gól a přetrhl šňůru Leverkusenu bez výhry

Další zápas a další příležitost pro dva nejlepší střelce ligy, jak zazářit.

Bayern Mnichov si po porážce s Monchengladbachem spravil chuť, když doslova zdemoloval Kolín nad Rýnem na jeho vlastní půdě. Výhru svého mužstva řídil polský kanonýr Robert Lewandowski, jenž se podepsal rovnou pod tři branky. Tu čtvrtou vstřelil jeho spoluhráč Tolisso.

Pětizápasovou sérii bez výhry konečně prolomili fotbalisté Bayeru Leverkusen, kteří oslnili na půdě Monchengladbachu. Patrik Schick nejprve na začátku druhého poločasu neproměnil penaltu, následně ale v 74. minutě vstřelil gól, který se stal rozdílovým, a tedy i vítězným.

Ztrátu na pohárové příčky se pokouší snížit Lipsko, které eviduje druhou výhru v řadě. Tentokrát si poradilo 2:0 se Stuttgartem, přičemž mezi střelce se zapsali Silva a Nkunku.

O udržení hrající Augsburg získal proti Frankfurtu cenný bod. O výsledku se rozhodlo v prvním poločase, když na první branku hostujícího Kamady dokázal ve 38. minutě zareagovat Gregoritsch. Za domácí chyběl v nominaci kvůli nemoci brankář Tomáš Koubek. Jan Morávek zůstal celé utkání na lavičce náhradníků.

Bundesliga, 19. kolo:

Borussia Mönchengladbach - Bayer Leverkusen 1:2
Branky: 81. Nico Elvedi - 51. Robert Andrich, 74. Patrik Schick

VfL Wolfsburg - Hertha BSC 0:0

Union Berlín - TSG Hoffenheim 2:1
Branky: 22. Andreas Voglsammer, 73. Grischa Prömel - 16. Timo Baumgartl (vl.)

VfB Stuttgart - RB Lipsko 0:2
Branky: 11. André Silva (pen.), 70. Christopher Nkunku

1. FSV Mainz 05 - VfL Bochum 1:0
Branky: 48. Jeremiah St. Juste

1. FC Köln - Bayern Mnichov 0:4
Branky: 9. Robert Lewandowski, 25. Corentin Tolisso, 63. Robert Lewandowski, 74. Robert Lewandowski

Borussia Dortmund - SC Freiburg 5:1
Branky: 14. Thomas Meunier, 29. Thomas Meunier, 45+1. Erling Håland, 75. Erling Håland, 86. Mahmoud Dahoud - 61. Ermedin Demirović

Augsburg – Frankfurt 1:1
Branky: 38. Gregoritsch – 22. Kamada

Biefeld - Fürth 2:2
Branky: 8. Okugawa, 83. Castro - 35. Leweling, 67. Nielsen

Zdroj: livesport.cz