Pauza možná trvala delší dobu, než jsem sám chtěl, ale všechno zlé je k něčemu dobré. Už budu zpátky, hlásí Kolář

Ondřej Kolář (27) se na slávistickém kempu v portugalském Algarve rozpovídal o svém nepříliš vydařeném podzimu, v rámci nějž se musel vypořádat jak s neúspěchy v pohárové Evropě, tak s vlastními hrubkami (Teplice, Ferencváros, České Budějovice) či zraněním.

Pauza možná trvala delší dobu, než jsem sám chtěl, ale všechno zlé je k něčemu dobré. Už budu zpátky, hlásí Kolář

"Všichni jsme si to představovali trošičku jinak, ale bohužel i tohle fotbal přináší," rozmlouval ve video interview z Pyrenejského poloostrova bývalý strážce svatyně Slovanu Liberec.

Podle svých vlastních slov v průběhu podzimu uspíšil svůj návrat do sestavy a to i přesto, že fyzicky na to nebyl připraven. "Vždy jsem ale chtěl chytat všechno. Myslel jsem si, že zvládnu i Dynamo, ale bylo to ode mě špatné řešení. Zápas mi nevyšel, dostal jsem tři góly, z nichž byly i nějaké hloupé. Takový výkon jsem ve Slavii asi nikdy nepodal," vrátil se k nelichotivému přestavení svěřenec Jindřicha Trpišovského.

Pro svého staršího nástupce Aleše Mandouse má jen slova chvály. "Vstoupil do toho velice dobře. Je to kvalitní brankář, což ukázal již v Olomouci. Tady to bylo jen o tom, aby to ustál hlavou. Chytal fantasticky, je to super kluk i parťák a zastoupil mě skvěle. pro mě to byla na jednu stranu i úleva, že jsem se nemusel tlačit zpátky mohl si odpočinout," doplnil spoluhráč Kúdely, Hovorky, Provoda a spol.

Psychicky však později až tak dobré časy neprožíval a užíral se tím. "Trápilo mě to. Všichni, kdo mě znají, viděli, že jsem z toho byl špatný, nepsal jsem, věděl jsem, že se mi nedaří a nevěděl kudy kam. Pak přišly ty zranění, že jsem si alespoň odpočinul. Důležité pro mě bylo dát se dohromady po fyzické stránce. Ještě důležitější ale po té psychické, protože jsem čtyři sezony v řadě chytal skoro každý zápas a to i když jsem třeba netrénoval. Prostě jsem si potřeboval oddechnout. Nakonec ta pauza trvala možná delší dobu, než jsem sám chtěl, ale všechno zlé je k něčemu dobré. Už budu zpátky, teď se jen potřebuju dotrénovat fyzicky. Psychicky jsem si velice dobře odpočal a doufám, že to pak využiju i na hřišti," zakončil optimisticky naladěný Kolář.

Sešívaní lovili na Bazalech a výsledkem je příchod mládežnického reprezentanta. Nahradí ve Vlašimi Alijagiče?

Slavia zkouší pevnost ostravského názoru se Sorem. Jakými penězi a kterým hráčem se snaží okouzlit Baník ona?

Zdroj: slavia.cz