Souček je přetížený, připouští Moyes a zajímá se o možnost přivést Baráka

Po listopado-prosincové sérii sedmi zápasů ve kterých West Ham urval pouhých pět bodů se po Vánocích Kladiváři dvěma výhrami vrátili do pohody a po dvaceti odehraných zápasech se stále drží na dostřel míst, které budou v květnu znamenat postup do Ligy mistrů. Jejich šéf David Moyes ale řeší, jak se současných mádrem zvládnout zbytek sezóny.  

Souček je přetížený, připouští Moyes a zajímá se o možnost přivést Baráka

Ryzího útočníka má v podstatě stále k dispozici jen jednoho - Michaila Antonia. Střed obrany v podobě dua Dawson - Diop nepůsobí zrovna jako jednotka pevnosti (což bude mít zřejmě něco společného s tím, že Zouma, Cresswell a Ogbonna jsou mimo kvůli zranění). A především motoru celé jedenáctky týmu z východního Londýna v podobě záložního dua Declan Rice .- Tomáš Souček dochází benzín. Tyto problémy před zimním přestupovým obdobím řeší podle anglických novinářů kouč West Hamu United David Moyes, který zároveň na přestupovém trhu hledá nějaké způsoby jejich řešení.

"Na Declanovi a Tomášovi se podepisuje, jakou spoustu utkání jsme na podzim odehráli,” připustil pro klubové stránky Moyes, který hledá možnost, jak oběma svým hvězdám ulevit ale v kádru v tuto chvíli nemá adekvátní náhradu. Rice kvůli kartám vynechal alespoň zápas s Watfordem, ale třeba Souček má jen na klubové úrovni za necelých pět měsíců odehranou téměř třicítku zápasů, Navíc - ještě jednou - Mark Noble ani Alex Král v tuto chvíli nepůsobí, že jsou ve formě, která by ze záložního dua mohla část povinností sundat.

Moyes tak nyní skautuje přestupový trh a hledá možnosti jak svůj kádr posílit. Jako prioritu podle anglických novinářů má Jesseho Lindgarda, který lonbi na jaře na Olympic Stadium významně ožil a byť na podzim jej Manchester United opět odstavil, Moyes věří, že by jej opět dokázal nastartovat. Problém v tomto bodě se nazývá zájem Newcastlu United. Interest má skotský manažer projevovat též o Adamu Traorého z Wolves, jehož jsou údajně Vlci za dvacet milionů liber připraveni nechat jít. V tomto případě má zase konkurencí být Tottenham. Oba tito hráči jsou nicméně oproti Součkovi s Ricem mnohem ofenzivněji zaměření. A skutečnou diverzifikaci variant do středu pole by tak mohl být jen Antonín Barák, o kterého se WHU podle anglických médií taktéž zajímá. Dohoda by se měla údajně péct okolo sumy 17 milionů liber.

zdroj: whufc.com