Na West Ham rozhodně nepomýšlíme, míříme výš, hlásí Schick a dokáže si představit, že v bundeslize stráví celou kariéru

Aktuálně druhý nejlepší bundesligový kanonýr a vítěz podzimní části české ankety Zlatý míč Patrik Schick měl druhou polovinu roku 2021 grandiózní a opět je spojován se změnou dresu. To vše i přesto, že má v Bay Areně dlouhodobý kontrakt až do léta 2025.

Na West Ham rozhodně nepomýšlíme, míříme výš, hlásí Schick a dokáže si představit, že v bundeslize stráví celou kariéru

V Kickeru zaznělo například to, že by mohl v bavorské Allianz Areně vystřídat Roberta Lewandowského, jenž by mohl v závěrečných letech své kariéry vyzkoušet Premier League.

"Takových spekulací je a bude. O jeho odchodu se mluví dlouho, ale skutečně nemyslím, že by měl důvod odcházet. V Bayernu je dlouho, má pozici jedničky, svou roli může sehrávat i věk," komentoval dotyčné zvěsti pětadvacetiletý forvard.

V jeho souvislosti pak byly spojovány i značky jako Paris Saint-Germain nebo Barcelona. "Něco se ke mně dostalo, ale já se tím nezabývám. Jak říkám, spekulací je v každém přestupovém období hodně, proto se raději soustřeďuju na pokračování bundesligy a góly, které chci dál dávat," objasnil na webu sport.cz klient agentury ISM.

A co ostrovy? V Anglii byl zmíněn West Ham, ve kterém už se nalézají tři čeští reprezentanti a je do něj mediálně posílán také Adam Hložek. "Na ten tedy s mým manažerem rozhodně nepomýšlíme. Míříme výš. Navíc West Ham by složením svého mužstva i třeba stylem hry nebyl momentálně nic pro mě," přiznal na sport.cz odchovanec Sparty.

Respektovaný snajpr s cenovkou 40 milionů eur už je poučen nevydařeným odchodem ze Sampdorie do AS Řím a bundesliga mu vyhovuje. I proto z ní nechce utíkat jen tak kvůli něčemu.

"Teď jsem úplně jinde, než když jsem do římského AS přestupoval. Tehdy mi bylo jednadvacet a vlastně poprvé jsem přičichl k fotbalu světové úrovně. Zkušenost z Říma mě posunula dál, takže teď bych se zachoval úplně jinak. Momentálně jsem v Německu velmi spokojený. Uvidím, co bude a přijde, ale klidně bych si dokázal představit, že prožiju v bundeslize celou kariéru," uzavřel sportem.cz citovaný hráč, jenž v minulosti prošel také Lipskem či Bohemians 1905.

Nejlepších 11 českých hráčů současnosti? Ve Zlatém míči za podzim 2021 bodují i Pešek či Kuchta

Zdroj: sport.cz