Křetínský už spoluvlastní Kladiváře: Cítím se privilegovaně, je mi ctí být součástí vzrušující budoucnosti, jež je před námi

Londýnští Kladiváři, kteří aktuálně zaměstnávají tři české reprezentanty a jednu reprezentantku, se druhou listopadovou středu pochlubili tím, že do jejich struktur vstoupil vlastník Sparty Daniel Křetínský.

Křetínský už spoluvlastní Kladiváře: Cítím se privilegovaně, je mi ctí být součástí vzrušující budoucnosti, jež je před námi

Český miliardář tak učinil prostřednictvím své společnosti 1890s Holdings a pořídil si hned sedmadvacet procent akcií, což ho vyšlo na zhruba 700 milionů liber (více než 21 miliard korun).

"Jsem nadšený, že se proces podařilo uzavřít. Jsem vášnivým fanouškem fotbalu a vysoce oceňuji a respektuji výjimečnou historii a tradici West Hamu United, stejně jako loajální a vášnivou fanouškovskou základnu," citoval web aktualne.cz slova šestačtyřicetiletého rodáka z Brna.

Současná jízda West Hamu ho těší a to se týká nejen samotné sportovní stránky, jíž šéfuje manažer David Moyes. "Vývoj a růst klubu v posledních letech je očividný a pro mě je ctí být součástí vzrušující budoucnosti, která je před námi," přidal na aktualne.cz Křetínský, jenž už na tribuně přihlížel nedávnému šlágru s Liverpoolem.

"Byl jsem na stadionu, sledoval tým Davida Moyese a věděl jsem, že nastal úžasný čas stát se členem rodiny West Hamu United. Cítím se privilegovaně," uzavřel na aktualne.cz český boháč, který ihned zapluje do klubového představenstva východolondýnské značky, kde ho doplní také jeho kolega Pavel Horský.

Křetínský je tak nově partnerem tandemu David Gold a David Sullivan, kteří vlastní United jedenáctým rokem. Místopředsedkyně Karren Brady už ho přivítala. "Jménem představenstva vítám Daniela Křetínského, Pavla Horského a 1890s holdings ve West Hamu. Pořád se díváme, jak se posouvat vpřed, a Danielův příchod pozici klubu jen posílí," uzavřela dvaapadesátiletá funkcionářka, jež v minulosti pracovala v Birminghamu City.

Je Slovácko českým Leicesterem? Stojí v pozadí úspěchu Mynář? A podepisovala se smlouva o přestupu na Hradě?

Zdroj: aktualne.cz