Frýdek ml. po první ligové trefě: Aspoň si mě brácha přestane dobírat, že jsem ještě nedal gól

Generace Frýdků v listině ligových střelců je kompletní. Po otci a starším bratrovi se trefil i nejmladší z nich – 22letý Christian. Liberec porazil Olomouc 2:0.

Frýdek ml. po první ligové trefě: Aspoň si mě brácha přestane dobírat, že jsem ještě nedal gól

„Byl to těžký zápas. Určitě nám pomohl první gól, po něm jsme se trochu uklidnili, ale do posledních minut nebylo stále nic jasného. Rozhodlo to, že každý, kdo nastoupil, chtěl nechat na hřišti všechno a chtěli jsme vyhrát za každou cenu,“ sdělil po utkání pro Radiožurnál Christian Frýdek.

„Neřekl jsem, že jsem to rozhodl já, ale my. Samozřejmě, jsem za moc rád za to, že můžu pomoct týmu, když jsem dvakrát nebyl ani v nominaci. Teď jsem dostal šanci a jsem rád, že jsem se odměnil gólem,“ doplnil záložník.

Chválu na svého svěřence pěl i trenér Luboš Kozel. „Byly doby, kdy byl označován za jednoho z netalentovanějších hráčů, pak jeho vývoj trochu ustrnul. Dvakrát teď nebyl v nominaci, věděl jsem, že zápasy s Ostravou a Slávií budou rychlé a soubojové. Mluvil jsem s ním a říkal jsem mu, že jeho čas přijde, že budou zápasy, ve kterých bude víc prostoru. V ten moment je tam potřeba hráč, který má fotbalové myšlení a je pracovitý,“ sdělil pro irozhlas.cz.

Christian Frýdek se jako třetí z rodiny zapsal do ligové tabulky střelců. „Brácha už si mě přestane dobírat, že jsem ještě nedal gól. Hecoval mě, ptal se mě kolik gólů mám v lize. Tak jsem rád, že mu můžu odpovědět, že mám alespoň jeden,“ culil se Frýdek nejmladší.

Zdroj: irozhlas.cz