S Krejčím nechceme opakovat stejnou chybu, pronesl Vrba. Jak se mu líbili rychlíci Haraslín, Pešek a Hložek?

Zklamaná Sparta poslala na pozápasovou tiskovou konferenci s Olympiquem Lyon (3:4) jak stopera Ondřeje Čelůstku, tak hlavního trenéra Pavla Vrbu, u jehož odpovědí se nyní zastavíme.

S Krejčím nechceme opakovat stejnou chybu, pronesl Vrba. Jak se mu líbili rychlíci Haraslín, Pešek a Hložek?

O tom, kde viděl v přestřelce s předním týmem z Ligue 1 zlom...

"Já jsem hráčům už v poločase vyčítal, že po dvou gólech a pasáži, která se nám mimořádně vydařila, přestali kombinovat. Dovolili jsme soupeři, aby se dostal víc do hry. On je silný v kombinaci. Je to mužstvo, které má hráče, kteří kvalitu mají. Bohužel jsme pak nedrželi míč tak, jako třeba v závěrečné části zápasu. To byla chyba. To jsou věci, z kterých bychom se měli ponaučit. To v dalších zápasech nesmíme dopustit, pokud chceme uhrát dobré výsledky."

O tom, jestli bude svým svěřencům vyčítat, že se za vedení 2:0 nechali lehce strhnout...

"Hlavně myslím, že se učíme. S takovým soupeřem se potkáme jen v evropských pohárech. Pokud poháry budeme hrát častěji a já doufám, že ano, tak pro nás je to škola života. Čím víc takových zápasů, tím je to pro nás větší zkušenost. Mladí hráči takto těžké zápasy ještě nehráli. Je to o zkušenostech. Jsem přesvědčen, že pokud skupinu zvládneme a postoupíme do dalších pohárových skupin i v příštích letech, tak doufám, že to bude odrazový můstek, abychom příště takové zápasy zvládli lépe."

O tom, jestli se snaží myslet na pozitiva, nebo převládá zklamání z výsledku...

"Samozřejmě, že jsem momentálně zklamaný. Ne z výkonu, ale z výsledku, který je pro nás krutý. Měli jsme velice dobrý začátek, vedli jsme 2:0. Pak jsme bohužel soupeři dovolili vstřelit čtyři branky, což je samozřejmě hodně. Minimálně u dvou jsme se zachovali velice špatně a víceméně jsme jim to nabídli. Situace, které jsme měli vyřešit lépe a góly nemusely padnout. V závěru jsme udělali všechno pro to, aby byl výsledek lepší, podařilo se nám vstřelit jeden gól a myslím si, že ještě jeden, ale ten nebyl uznaný. Výsledek je pro nás krutý, prohráli jsme 3:4 a máme nula bodů."

O tom, jak se mu líbil výkon dvougólového křídelníka Haraslína...

"Celkově naše ofenziva nebyla špatná, ať už to byl Haraslín, Pešek, Hložek. Tou rychlostí na ně platili. To, co předváděli v lize, předváděli i teď. Samozřejmě to bylo proti kvalitnějšímu soupeři. Hráči ukázali to, co v nich je a pro Spartu je to hodně perspektivní."

O tom, jak je důležité, že je zpátky Ladislav Krejčí mladší...

"V té části utkání, kterou odehrál, ukázal, co v něm je. Doufáme, že to bude předvádět i dál. Měli jsme trochu obavy z delšího časového úseku. Báli jsme se, aby nevzniklo to, co vzniklo před čtyřmi týdny, kdy jsme chtěli, aby měl větší zátěž a stalo se to, co se stalo. Marodil další čtyři týdny. Nechceme udělat zase stejnou chybu."

Šádek o Limberském: Tím, že nechce trénovat, nám to zkomplikoval. Byl by dobrý kouč, ale musí k tomu najít chuť

Zdroj: sparta.cz