Běhavý tým, velká kvalita v ofenzivě, nebezpečné brejky. V takovém duchu hovořili o Spartě trenér a kapitán Lyonu...

Olympique Lyon, který v úvodních dvou duelech Evropské ligy jasně přehrál jak Glasgow Rangers, tak Bröndby Kodaň a ještě neinkasoval, zastupoval na předzápasové konferenci nejen hlavní trenér Peter Bosz, ale kapitán Léo Dubois.

Běhavý tým, velká kvalita v ofenzivě, nebezpečné brejky. V takovém duchu hovořili o Spartě trenér a kapitán Lyonu...

Sedminásobný šampion Ligue 1 by se měl ve čtvrtek v Praze spoléhat i na aktuální formu čtyřiadvacetiletého brazilského středopolaře Lucase Paquetáa.

"Vyžaduju hlavně týmovost, nehledám individuality. Paquetá je ale vynikající hráč, zkušený. Pomáhá týmu a je ve formě. Tým táhne i z psychické stránky. Po náročném reprezentačním programu se chtěl vrátit a pomoct týmu," informoval bývalý stratég Ajaxu, Dortmundu či Leverkusenu.

Zatímco jeho družina má ve skupině šest bodů, letenské "S" čtyři. "Sparta je hodně běhavý tým, hraje zezadu a nebojí se vepředu napadat," doplnil sedmapadesátiletý nizozemský odborník.

Obránce Dubois se o nejbližším soupeři rozpovídal o něco více. "Analyzovali jsme zápasy Sparty s Bröndby a s Rangers. V ofenzivě má velkou kvalitu, je připravená na brejky. Musíme si na ně dát pozor a co nejvíc držet míč, abychom soupeře nepustili do hry a dostali ho pod tlak," přidal sedmadvacetiletý zadák.

Pokud by Olympique vyloupil také Prahu, notně by se přiblížil ovládnutí celé skupiny a právě to je cíl. "Cítíme, že pokud vyhrajeme, budeme blízko vítězství ve skupině. Je to náš cíl. Zápas bude z tohoto hlediska důležitý a uděláme všechno pro to, abychom v něm zvítězili. Moc dobře ale víme, že to nebude jednoduché. Budeme muset ze sebe vydat maximum," uzavřel někdejší obránce Nantes, jehož současná tržní cena je okolo 16 milionů eur.

Peškovi se nyní daří a lepí mu to: Vnímám, že fanoušci ode mě mají velká očekávání, ale nesvazuje mne to

Zdroj: ČTK