Sparta se výhrou v Ďolíčku nad Pardubicemi přiblížila Plzni. Ta zvítězila v Teplicích

Téměř celé jedenácté kolo má za sebou česká FORTUNA:LIGA. Po sobotních výhrách Slavie, Boleslavi a Slovácka v neděli naplno bodovaly Plzeň, nováček z Hradce Králové a Olomouc. Ve večerním utkání Pardubic a Sparty hraném v azylu Východočechů v Ďolíčku klub z Letné jasně dominoval a nakonec si odnesl výhru 4:2.

FK Jablonec - SK Dynamo Č. Budějovice

Jablonec se dostal do vedení s Jabloncem již v 15. minutě., kdy Doležal hlavou přesně umístil Krobův centr. Již po pěti minutách hry ale bylo srovnáno díky Matěji Mršičovi.  A o další tři minuty později zmrazil jablonecké fanoušky ochovanec Severočeského klubu Ondřej Mihálik. Stavem 2:1 pro hosty i první poločas skončil.

Ve druhém půli se Jablonec snažil o vyrovnání, ale branka ne a ne přijít. Až v 78. minutě Severočeši po svém třináctém rohu v utkání proměnili nebezpečnou situaci. Centr Antonína Vaníčka totiž sklepl pro Doležala Vojtěch Kubista a jablonecký kanonýr zaznamenal druhý gól v utkání. A opět hlavou. Remízovým výsledkem 2:2 zápas i skončil.

FC Baník Ostrava - 1. FC Slovácko

Souboj dvou celků, které mají za sebou velmi solidní vstup do soutěže napovídal tomu, že se bude na co dívat. A opravdu. Už v páté minutě ostravský brankář Laštůvka neudržel přízemní střelu zpoza vápna a dobíhající Václav Jurečka se z dorážky nemýlil. Po půl hodině hry se domácím fotbalistů dostalo nečekaného dárku v podobě penalty, kterou bezpečně proměnil  Daniel Tetour.

Oboustranně velké nasazení bylo vidět i ve druhé půli, ale gól padl už jen jeden. V pětasedmdesáté minutě Sadílek vrátil hlavou vedení fotbalistům z Uherského Hradiště, na které již Baník nedokázal reagovat.

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905

Mladá Boleslav vstupovala doutkání s Bohemians jako mírný favorit, ale v úvodu zápasu Středočeši spíše tahali za kratší konec. Poté hru ale vyrovnali a dostávali se do šancí i oni. Ani jedno z mužstev se však v první půli gólově prosadit nedokázalo.

Na góly si tak diváci v městě aut museli počkat až do druhého dějství, kdy se s nimi ale roztrhl pytel. V 61. minutě střídající David Puškáč poslal "Klokany" do vedení. To ale Pražanům trvalo pouhé čtyři minuty. David Douděra totiž našel ve vápně Ewertona, který bez problémů umístil míč k levé tyči. Tento gól vlastně nastartoval velký obrat Boleslavi. V 79. minutě poslal krásnou ranou míč do brány Jurásek. V 89. minutě navíc přidal Fila třetí gól Boleslavi. Aby toho nebylo málo, přidal již v nastavení čtvrtý gól z pokutového kopu Jiří Skalák.

SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec

Slavia se hned od začátku utkání snažila získat rychlé vedení. Ve 20. minutě ale pořádně Trpišovského a spol. vyděsila rána Jana Matouška, kterou Kolář se štěstím vyrazil. Po 20 minutách hry ale mohla nečekaně inkasovat po umístěné střele Jana Matouška, kterou Kolář jen těsně vyrazil. A v závěru poločasu se sešívaným přeci jen povedlo vstřelit branku poté, co Stanciovu střelu ze střední vzdálenosti Knobloch pouze vyrazil před sebe a dobíhající Bah už neměl problém balón doklepnout do sítě.

I do druhé půle vstoupil Slávisté aktivně naladěni. Zejména Krmenčík se snažil jednobrankové vedení navýšit výraznějším způsobem. Úspěšný byl nakonec až Kuchta, který dostal gólovou nahrávku právě od Krmenčíka. Vtřiasedmdesáté minutě se ale proti "svým" trefila "čerstvá" liberecká posila Stoch. V jednaosmdesáté minutě ale potvrdil tři body pro Slavii hlavou po rohu Peter Olayinka.

SK Sigma Olomouc - MFK Karviná

Zápas, ve kterém se hosté představili poprvé pod novým koučem Bihumilem Pánikem, začali podle předpokladů lépe domácí. Ti už se v 7. minutě radovali z gólu Antonína Růska přesnou střelou do protipohybu brankáře. Karviná zahrozila ve 22. minutě, ale Lukáš Bartošák Macík nepřekonal. V sedmatřicáté minutě ještě nepochopitelně selhal ve vyložené šanci olomoucký Martin Hála.

I začátek druhého poločasu vyšel lépe Sigmě. V 52.minutě po faulu Martina Šindeláře rozhodčí nařídil penaltu, kterou González proměnil ranou k pravé tyči a tím poslal Hanáky do dvoubrankového vedení. Olomouc si již do konce druhé půle vedení zkušeně pohlídala a slaví tři body. Karviné naopak v cestě za záchranou napoprvé Pánik nepomohl.

FC Fastav Zlín - FC Hradec Králové

Hned  úvodu zápasu se vysvětlilo, proč je zlínská obrana tou nejhorší v lize. Hradec se totiž dostal do vedení už ve druhé minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil d dorážky Dvořák. Ao minutu později poté zazdil další dobrou šanci Vašulín. Poté se hra vyrovnala, ale do konce půle se již nic podstatného neudálo.

Fotbalisté Fastavu se dočkali vyrovnání krátce po začátku druhé půle. V 52. minutě se po pěkné kombinační akci z pravé strany pokutového území prosadil David Tkáč. Radost z vyrovnání však Zlínu vydržela jen do 55. minuty. Vlkanovova řízemní rána totiž zapadla přesně k pravé tyči Šiškovy brány. Zlín se poté snažil o vyrovnání, ale z gólu se opět radovali Východočeši. Vlkanova šel v 90. minutě sám na prázdnou bránu, protože Šiška se snažil pomoci svým spoluhráčům v útočných vyrovnávacích snahách. A jelikož se Vlkanova nemýlil, dostal se Hradec do vedení o dvě brnky. Youba Dramé pak hned nato v nastavení už pouze snížil na konečných 3:2 pro Hradec.

FK Teplice - FC Viktoria Plzeň

Již v páté minutě se proti Jarošíkovým Teplicím prosadil plzeňský kanonýr Beauguel, po parádní přhrávce Radima Řezníka. O necelých deset minut později se Západočeši mohli radovat z gólu podruhé, ale Sýkoru vychytal teplický gólman Tomáš Grigar. Po čase Telice hru vyrovnaly, ale vyrovnávací gól ne a ne přijít. Jelikož ani druhý poločas žádnou branku ani extrémně důležitou situaci nepřinesl, odváží si Plzeň ze Stínadel tři body.

Pardubice - Sparta Praha

Sparta do utkání vstoupila aktivněji a do první vážnější situace se dostala v 11. minutě, kdy Michal Sáček mířil pouze ro rukavic brankáře Východočechů Marka Boháče. Další příležitost klubu z Letné už ale brankou skončila. Ve 20. minutě poslal Adam Hložek skvělou kolmici na Minčeva, který brankáře domácích v klidu obstřelil. Za dalších osm minut hry vedli "rudí" již o dvě branky poté, co Jakub Pešek přistrčil míč Tomáši Wiesnerovi, který vstřelil svůj první letošní ligový gól. V závěru poločasu přidal druhou branku v utkání skvělý Minčev.

Po změně stran se Východočeši pokoušeli o zázrak, ale i přes sympatický výkon se jim to nakonec nepovedlo. Naději nicméně přeci jen vykřesal v 55. minutě Cadu, ale za pět pět minut Sparta vedla zase o tři branky. Po rychlé akci dopředu se dostal k míči Minčev, poslal centr do vápna a tam jej hlavou do protipohybu brankáře zakončil Pešek. I v dalších minutách hry byli vidět více hosté z Letné, ale poslední slovo nakonec řekli domácí, když v 88. minutě upravil po rohu na konečných 2:4 z pohledu Pardubic David Huf.

FORTUNA:LIGA, 11 kolo:

Jablonec - České Budějovice 2:2 (1:2)