V létě opustil Liverpool a šel do Francie. Teď je Wijnaldum nešťastný

Nizozemský záložník Georginio Wijnaldum si ventiloval frustraci z nedostatku pravidelných minut během působení na Parc des Princes.

V létě opustil Liverpool a šel do Francie. Teď je Wijnaldum nešťastný

Nizozemský záložník sehrál klíčovou roli v loňské sezóně v putování Liverpoolu v Lize mistrů (Reds vypadli ve čtvrtfinále s Realem Madrid) i v Premier League, ale na začátku letošní sezóny zatím nebyl zcela schopen se prosadit do základní sestavy PSG, kam přišel jako volný hráč právě z Liverpoolu.

Třicetiletý středopolař si nyní plní reprezentační povinnosti s nizozemskou reprezentací, a právě novinářům řekl před kvalifikačním střetnutím o mistrovství světa s Gibraltarem, že se svou pozicí v novém klubu není spokojený. „Nemohu říci, že jsem úplně šťastný. Situace není taková, jakou bych chtěl. V posledních letech jsem hodně hrál, vždy jsem byl fit a také jsem si vedl velmi dobře. Je to něco jiného a chce to zvyknout si. Opravdu jsem se těšil na nový krok a pak na tohle. Je to velmi obtížné,“ řekl Wijnaldum novinářům.

„To je fotbal a budu se s tím muset poprat. Jsem bojovník. Musím zůstat pozitivní a tvrdě pracovat, abych to otočil,“ dodal.

Wijnaldum dosud odehrál za PSG 11 zápasů ve všech soutěžích, ale zatím nezaznamenal jediný gól ani asistenci. Třicetiletý fotbalista navíc v základní sestavě nastoupil pouze do jednoho z posledních pěti zápasů v Ligue 1.

Wijnaldumovi tak nezbývá než doufat, že se po návratu do Francie dokáže prosadit zpět do sestavy kouče Pochettina. Francouzského giganta čeká ligové utkání proti Angers a následně i další utkání v Lize mistrů s německým RB Lipsko.

Zdroj: Goal.com

Kapitán Souček: Přijeli jsme pro výhru! Pořád chceme ve skupině skončit druzí