Teď si myslím, že má Sparta obrovskou sílu. I proto se může vyrovnat Slavii, míní Gabriel

Český reprezentant do jednadvaceti let Adam Gabriel sice nastoupil na startu sezony za Spartu jak ve Fortuna:lize, tak v předkole Ligy mistrů, nicméně od té doby už šanci v prvním mužstvu Pavla Vrby nedostal a trpělivě čeká na další šanci v druholigové rezervě, kde pracuje pod Michalem Horňákem.

Teď si myslím, že má Sparta obrovskou sílu. I proto se může vyrovnat Slavii, míní Gabriel

"Měsíc zpátky jsem byl svázaný očekáváním, že bych mohl zasáhnout i do zápasu. Byl jsem z toho v určitém stresu. Musel jsem si trochu vyčistit hlavu," přiznal v interview pro isport.blesk.cz pravý bek, jehož dvojče Šimon patří konkurenční Plzni, má za sebou minulost v Mladé Boleslavi i Teplicích a aktuálně je zapůjčen v druholigové Viktorii Žižkov.

Na strahovském Gabrielovi, jehož otec Petr vybojoval se Spartou v letech 1997, 1998, 1999 a 2000 hned čtyři mistrovské tituly, je ofenzivním typem obránce a není to náhoda. "Od mala jsem byl útočník. A ne vůbec špatný. Jen se to v určitém věku zlomilo. Ostatní dospěli dřív a já musel najít cestu, abych se udržel v týmu. Posunul jsem se na kraj zálohy a dnes je ze mě obránce. Nebaví mě však jen stát vzadu a čekat, až se to na nás povalí. Tak pomáhám útočit," ozřejmil na stránkách Sportu dvacetiletý mladík.

Zmíněný otec, jenž se svého času živil fotbalem také v Kaiserslauternu nebo Bielefeldu, samozřejmě sleduje jeho kariéru velmi pečlivě. "Rozhodně mi nenadržuje, ale má radost. Někdy možná i větší než já sám. Jezdí rád na naše fotbaly, užívá si to. Na druhou stranu – jakmile se jednomu z nás nedaří, nálada je horší. Byly víkendy, kdy jsem chtěl být spokojený doma, ale bráchovi se zrovna nedařilo, tak jsem radši vypadnul na pět hodin ven, abych nemusel sedět s tátou v obýváku, protože to by bylo velký špatný," zaznělo z úst Gabriela, jehož slova nabídl portál iSport.cz.

Do nedávno úspěšného derby sice nezasáhl, nicméně oslav na trávníku se v civilu samozřejmě účastnil a měl obrovskou radost. Mohl by z toho být na konci sezony útok na titul, na něhož se na Letné čeká již dlouhé roky? "Myslím si, že v minulých sezonách se mluvilo o nějaké síle týmu, ale ve finále se pak ukázalo, že ještě není taková. Nyní si myslím, že má Sparta sílu obrovskou. I proto se může vyrovnat Slavii. To nebyl náhoda. Kdo zápas viděl, musí uznat, že jsme byli lepším týmem. Za mě je momentálně v týmu určitě lepší parta než bývala,“ uzavřel v Deníku Sport perspektivní obránce Lvíčat, jenž v posledním kole kvalifikace dokonce skóroval.

Nejzářivější drahokamy ze stáje proslulého agenta Pasky, jimž ještě nebylo ani 20 let?

Zdroj: isport.blesk.cz