Vzpoura v Británii! Kluby Premier League se bouří proti novému majiteli Newcastlu

V Premier League to vře. A to kvůli novému majiteli Newcastlu United, kterým se tento týden oficiálně stalo konsorcium ze Saúdské Arábie. Podle listu The Guardian má všech 19 ostatních celků obavy, že změna vlastníka poškodí dobrou značku soutěže. A ke schůzce tak už svolávají vedení ligy! 

Vzpoura v Británii! Kluby Premier League se bouří proti novému majiteli Newcastlu

Ta zpráva vzbudila oprávněný poprask! Vedení Premier League ve čtvrtek oznámilo, že byl Newcastle prodán konzorciu v čele s Veřejným investičním fondem ze Saúdské Arábie. Ten se o nákup "Strak" pokoušel už v minulosti, jenže neuspěl. Vyšlo mu to až teď a vynaložit na to musel skoro deset miliard korun. 

Proti jsou však fanoušci i samotné kluby, které se bojí, že bude Newcastle (i celá soutěž) zneužíván k politickým bojům. Spoustu odborníků navíc poukazuje na to, že investice do sportu mohou sloužit k odvrácení pozornosti od porušování lidských práv v Saúdské Arábii. 

I proto chtějí téměř všichni transakci na poslední chvíli zarazit, poslední slovo ale bude mít jen vedení ligy. A to už dalo jednou zelenou...

Zdroj: sport.cz