Nenechat se očkovat je jako řídit pod vlivem alokoholu. Kouč Liverpoolu se rozhovořil o fotbalovém strašáku

Podle kouče Liverpoolu Jurgena Kloppa je již 99 procent jeho svěřenců očkovaných proti Covid-19. Klopp zároveň vysvětlil, proč je pro vysokou proočkovanost on sám.

Nenechat se očkovat je jako řídit pod vlivem alokoholu. Kouč Liverpoolu se rozhovořil o fotbalovém strašáku

Klopp se vášnivě rozhovořil aktuálních problémech očkování ve fotbale před střetem Reds s Manchesterem City. Zároveň trenér Liverpoolu uvedl, že k očkování nemusel nikoho nutit. V uplynulém týdnu totiž vyšlo najevo, že pouze sedm klubů z Premier League má týmy, ve kterých je více než 50 % hráčů plně očkováno. Údajně by mohly nabízet „odměny“ klubům, které v boji s Covidem zaujímají vedoucí postavení.

„Mohu říct, že jsme očkováni na 99 %. Nemusel jsem hráče přesvědčovat, bylo to přirozené rozhodnutí týmu. Nepamatuji si, že bych někomu musel vysvětlovat, proč by měl. Nejsem doktor,“ cituje server Goal.com Kloppa. "A proč si myslím, že má očkování smysl? Obvolal jsem doktory, které znám roky a zeptal se: Co si o tom myslíte? Tak funguji; pokud chci o něčem vědět, zeptám se specialisty."

„Jsem už ve věkové skupině, kde to může být složité, takže jsem rád, že jsem naočkovaný," vysvětlil bývalý německý fotbalista a situaci přirovnal k řízení auta pod vlivem alkoholu. „Je to trochu jako řízení pod vlivem alkoholu. Všichni jsme už pravděpodobně byli v situaci, kdy jsme si dali pivo, a mysleli jsme si, že to ještě uřídíme. Ale zákon říká, že řídit nesmíme. Zákon tu totiž není proto, aby mě chránil, ale má chránit všechny ostatní lidi, protože jsem opilý a chci řídit auto. Všichni víme, že alkohol je pro naše tělo špatný, ale přesto ho pijeme. U očkování předpokládáme, že pro naše tělo také není dobré, ale většina odborníků nám říká, že je v tuto chvíli jediným řešením této situace,“ popsal Klopp svůj pohled.

„Očkování si nedám, aby mě chránilo, ale aby chránilo všechny lidi kolem mě. A nechápu, proč to někdo označuje za omezení svobody. Protože pokud ano, pak také zákaz pít a řídit je omezení svobody. Ale to akceptujeme. Nesmíme se ptát lidí, jestli jsou očkovaní, ale můžu se zeptat taxikáře, jestli je opilý. A když mi neodpoví, tak s ním nepojedu. A pokud se objevím opilý v kanceláři, také mě mohou poslat domů nebo rovnou vyhodit,“ uvedl trenér fotbalistů z Anfield Road, jak celou situaci

Vášnivě se Klopp vyjádřil i k reprezentantům Liverpoolu, kteří mají kvůli desetidenní karanténě dilema, jestli nastoupit za sevé reprezentační týmy. „Není to v pořádku,“ řekl Klopp. „Dívám se na situaci se vší vážností. Přesouváme odpovědnost na hráče. Není to správně. Nečekám, že by se vláda zajímala o konkrétní situaci některých hráčů Premier League, ale soutěž musí za své hráče bojovat,“ zakončil Klopp své vyjádření.

Německý gigant Bayern. Kdo patří mezi pětici nejlepších střelců bavorského velkoklubu?