Hakimi se rozpovídal, proč dal v létě přednost PSG před Chelsea. Co bylo rozhodujícím faktorem?

Za měsíc oslaví své třiadvacáté narozeniny, přesto už je považován za velkou hvězdu současnosti. Krajní obránce Achraf Hakimi přijal v létě novou výzvu, když opustil vyhřáté místečko v kádru italského mistra Interu Milán, aby své štěstí zkusil v barvách francouzského PSG. Velký zájem měla také londýnská Chelsea, ale on dal přednost přesunu do Paříže.

Hakimi se rozpovídal, proč dal v létě přednost PSG před Chelsea. Co bylo rozhodujícím faktorem?

Stabilní součástka marockého reprezentačního výběru zamířila do Parku princů na začátku letošního července za 60 milionů eur. Tato částka se ale může ještě navýšit o případné bonusy ve výši 11 milionů eur. Novému chlebodárci se upsal na pět let a od této spolupráce si mnohé slibuje.

Jak již bylo zmíněno, eminentní zájem o jeho služby měla také londýnská Chelsea, ale klub ze Stamford Bridge byl nakonec odmítnut na úkor PSG. Hakimi nyní v rozhovoru pro list L'Equipe prozradil, proč se tak rozhodl.

„Když jsem dostal nabídky od PSG a Chelsea, cítil jsem, že musím jet do Paříže. Věřil jsem, že právě tam budu šťastný. Důležitou roli v tom sehrál i kouč Pochettino. Líbí se mi jeho styl, rád praktikuje hru s držením míče a vždy myslí na útok. Chtěl mě už v Tottenhamu, proto jsem věděl, že o mě má skutečný zájem,“ nechal se slyšet marocký obránce.

Zdroj: lequipe.fr