Šeriff má skalp Doněcku. Manchester nadělil Lipsku šest gólů, Ajax rozdrtil Portugalce. Liverpool otočil duel s AC Milán

Nový ročník prestižní Ligy mistrů má za sebou úvodní kolo skupinové fáze, ve které bohužel opětovně chybí český zástupce. Po a výbuchu Manchesteru United na půdě švýcarského Young Boys Bern přišla senzace v Moldavsku, kde Šeriff Tiraspol při svém premiérovém startu ve skupinové část Ligy mistrů vyklepl ukrajinský Šachtar Doněck 2:0. Právě Šeriff po prvních zápasech vede svou skupinu D, protože Real zvítězil na San Siru pouze 1:0. Gólové hody pak byly v Manchasteru, kde v souboji City s Lipskem padlo 9 branek, a v Lisabonu, který dostal pětigélovou nadílku od Ajaxu.

Manchester United sice vládne aktuální tabulce Premier League, ale v Lize mistrů si na něj vyšlápl tým ze švýcarské nejvyšší soutěže. Hosté se dostali do vedení již po necelé čtvrthodině zásluhou Cristiana Ronalda, ale po první půli šli do šaten v početní nevýhodě, neboť červenou kartu spatřil Wan-Bissaka.

Po změně stran Young Boys stupňovali svůj tlak a početní výhoda nakonec přinesla plody ovoce. V 66. Minutě stav srovnal Ngamaleu a v nastavení druhé půle po hrubé chybě Lingarda stav otočil Siebatcheu.

Barcelona přivítala v ostře sledované bitvě Bayern Mnichov a byl to bavorský soupeř, který v první půli udeřil trefou Müllera. Bundesligový šampion zvýšil náskok i po změně stran, kdy se střelecky prosadil dvakrát Lewandowski a rozhodl tak o výhře 3:0.

Chelsea dlouho dobývala defenzivní val ruského Zenitu. Proti celku z Petrohradu se nakonec prosadil jen Romelu Lukaku, který tak potvrdil svou střeleckou formu a rozhodl o zisku tří bodů pro obhájce trofeje.

Dortmund byl po celý zápas proti tureckému Besiktasi lepším mužstvem a nakonec vítězí jej porazil poměrem 2:1. Ve druhém poločase si sice fotbalisté německého klubu dlouho hlídali svůj komfortní náskok z prvního poločasu, který získali po brankách Bellinghama a Haalanda. Besiktas ale bojoval až do poslední chvíle a v nastavení se dokonce dočkal snížení, o nějž se postaral stoper Montero, jehož branka však přišla příliš pozdě.

K senzaci došlo v Tiraspolu, kde fotbaslisté moldavského klubu ve svém premiérovém utkání základní skupiny Ligy mistrů ukázali, že nebudou v milionářské soutěži pouze do počtu. Ačkoliv byl Doněck kvalitativně lepším týmem, domácím hráčům se povedlo skórovat v obou poločasech a především díky skvělému výkonu brankáře Athanasiadise Šeeriff slaví první tři body v základní skupině Ligy mistrů.

Premiérová branka Tiraspolu v Lize mistrů.

Bitvu velikánů mezi Liverpoolem a AC Milán rozehráli lépe domácí, po vlastním gólu Tomoriho. V závěru prvního poločasu se však hostům z Itálie povedlo duel otočit ve svůj prospěch. Reds ale měli skvělý nástup do druhého poločasu, když hned minutu po jeho startu dokázal Kjaer vstřelit míč do branky, bohužel pro něj a jeho tým ale z ofsajdu. Jen o dvě minuty později se však už fanoušci na Anfieldu mohli radovat, protože se Salah dokázal vykoupit za neproměněnou penaltu a byl to už regulérní gól. Další vítěznoubranku pak přidal kapitán Henderson. Liverpool se tak vítězstvím 3:2 ujal prvního místa tabulky.

Skvělou střeleckou formu proti Sportingu Lisabon předvedl Sébastien Haller z nizozemského Ajaxu, který sám portugalskému klubu vstřelil čtyři branky a výrazně se tak podílel na vítězství 5:1.

Liga mistrů:

Sevilla - Salcburk 1:1
Branky: 42. Rakitić z pen. - 21. Sučić z pen.

Young Boys Bern - Manchester United 2:1
Branky: 66. Ngamaleu, 90.+5 Siebatcheu - 13. Ronaldo.

Barcelona - Bayern 0:3
Branky: 34. Müller, 56. Lewandowski, 85. Lewandowski.

Chelsea - Zenit 1:0
Branka: 69. Lukaku.

Dynamo Kyjev - Benfica Lisabon 0:0

Villarreal - Atalanta 2:2
Branky: 39. Trigueros, 73. Danjuma - 6. Freuler, 83. Gosens.

Lille OSC - VfL Wolfsburg 0:0

Malmö FF - Juventus 0:3
Branky: 23. Sandro, 45. Dybala, 45+1. Morata.

Besiktas Istanbul - Borussia Dortmmund 1:2
Branky: 90+4. Montero – 20. Bellingham, 45+3. Haaland.

Šeriff Tiraspol - Šachtar Doněck 2:0
Branky: 16. Traore, 62. Yansané.

Bruggy - Paris-Saint Germain 1:1
Branky: 27. Vanaken – 15. A. Herrera.

Manchester City - Lipsko 6:3
Branky: 16. N. Aké, 28. Mukiele vla., 45+2. Mahríz (pen.), 56. Grealish, 75. Cancelo, 85. Jesus – 42., 51. a 73. Nkunku.

Atlético Madrid - FC Porto 0:0

Liverpool - AC Milán 3:2
Branky:  9. Tomori (vla.), 49. M. Salah, 69. J. Henderson – 42. Rebić, 44. B. Díaz.

Sporting Lisabon - Ajax Amsterodam 1:5
Branky: 33. Paulinho – 2., 9., 51. a 63. Haller, 9. Haller, 39. S. Berghuis.

Inter Milán - Real Madrid 0:1
Branky: 89. Rodrygo.