I když jsem byl deset let pryč, vztah ke klubu jsem stále měl, vyznal se Viktorii navrátilec Sýkora

Desetinásobný reprezentant Česka a autor 20 prvoligových branek ve 139 utkáních v jedné osobě Jan Sýkora patřil k ústředním postavám nedávné plzeňské výhry nad Spartou (3:2) a možná mu definitivně odpustil už i šéf Viktorie Adolf Šádek.

I když jsem byl deset let pryč, vztah ke klubu jsem stále měl, vyznal se Viktorii navrátilec Sýkora

Před čtyřmi lety totiž nynějšího majitele západočeské značky z Doosan arény naštval tím, že s ním uzavřel ústní dohodu o návratu do klubu a nakonec zamířil do konkurenční Slavie.

V roce 2021 už se však bývalý záložník Liberce i Jablonce se zkušenostmi z polské Ekstraklasy do svého domovského celku opravdu vrátil a zřejmě bude patřit k důležitým postavám nejbližší klubové budoucnosti.

Plzeň už je jeho šestou českou klubovou zastávkou. "Každé angažmá mi dalo něco do fotbalového života. Ve Spartě jsem přešel do dospělého fotbalu, v Brně jsem si ve dvaceti zahrál poprvé ligu. V Liberci jsme ze tří let hráli dvakrát evropské poháry. Ve Slavii jsme udělali mistrovský titul, v Jablonci jsem měl, co se týče čísel a hry, asi nejlepší rok v kariéře. Nejraději ale vzpomínám na angažmá, kde to člověku sedne na hřišti a k tomu je ještě skvělá parta. A to bylo právě naposledy v Jablonci," přednesl v rozhovoru pro Gól sedmadvacetiletý křídelník.

Do kádru aktuálního lídra Fortunaligy se jako odchovanec vrátil přesně po 10 letech. Když dotyčnou adresu opouštěl, Viktoria zrovna slavila svůj premiérový ligový primát. "Šlo o obrovský úspěch. Pořád jsem ale kontakt s lidmi z Plzně měl, takže jsem všechno dění kolem klubu sledoval. Šňůra úspěchů byla fantastická. Pamatuji si, když se hrála v Plzni poprvé Liga mistrů, šel jsem podívat třeba na zápas play off s Kodaní a i na nějaké zápasy ve skupině," připomněl na stránkách gol.cz nový kolega Řezníka, Havla, Hrušky a spol.

O jeho návratu "domů" se hovořilo již vícekrát, minimálně v médiích. Věřil i on sám? "Hodně se o tom napsalo. Ve všech případech jsem byl pro, abych do Viktorie šel. Rozhodnutí ale nezáleží jen na hráči, existuje několik dalších faktorů, které se musí sejít. Jsem rád, že se to teď povedlo, přestože jde jen o hostování. I když jsem byl deset let pryč, vztah ke klubu jsem stále měl. Mám v Plzni rodinu, kamarády, strávil jsem zde velkou část svého života. Chci klubu pomoci a věřím, že si pomůžeme navzájem," uzavřel na portálu gol.cz Sýkora, jenž stále patří Lechu Poznaň.

Slavii už na vršovický stůl přistála nabídka na Samka. Boloňa však v Edenu finančně nikoho neomráčila...

Zdroj: gol.cz