Udělal jsem dobrý dojem na trenéra i na fandy Kolína, libuje si Ostrák. Co mu ještě chybí k základní sestavě?

Exkarvinský středopolař Tomáš Ostrák už sice patří Kolínu nad Rýnem řadu let, nicméně bundesligového debutu a prvních šesti minut v nejvyšší německé soutěži se dočkal až v závěru minulého měsíce proti Bochumi (2:1).

Udělal jsem dobrý dojem na trenéra i na fandy Kolína, libuje si Ostrák. Co mu ještě chybí k základní sestavě?

Bývalý hráč rakouského Hartbergu se vrátil do kádru trojnásobného šampiona našich západních sousedů i přesto, že o něj mělo zájem hned několik českých celků. "Do Německa je strašně složité se dostat a většina hráčů tam chce, tak jsem se šel poprat," pronesl v interview pro iSport.cz bojovně naladěný reprezentant do jednadvaceti let, jenž svou zahraniční pouť evidentně hned tak nevzdá.

Při své premiéře si připsal i gólovou asistenci. "Nemohlo to běžet lépe. Stihl jsem nahrát na gól, takže myslím, že jsem udělal dobrý dojem na trenéra i na fanoušky Kolína," mnul si ruce portálem isport.blesk.cz citovaný fotbalista, jenž měl v stoprocentní úspěšnost přihrávek.

Ostrák v minulosti pracoval na herním sebevědomí, které bude v Německu potřebovat obzvlášť. "Už když jsem byl v Rakousku na hostování, tak jsem začal se sebevědomím pracovat a v Karviné jsem s tím ještě pokročil. V Německu to hodně vyžadují, aby z hráče vyzařovala jistota, zkrátka že umí. Určitě bych chtěl ještě několik bundesligových startů přidat. Musím trenérovi ukázat, že na to mám. Trenér Baumgart je hodně emocionální a hodně přísný. Byla pod ním strašně náročná příprava a vyplácí se to. Po třech kolech máme šest bodů a hráli jsme vyrovnanou partii s Bayernem. Já si ho jen pochvaluju," ocenil svého nadřízeného český talent, jehož vyjádření vyšlo na iSport.cz.

V přípravě toho sice neodehrál moc (když se měl ukázat, tak se zranil), nicméně i tak cítí, že už do prvního týmu patří. "Když jsme začínali přípravu, bylo tam 40 hráčů a trenér si mě nechal, takže asi má nějakou cestu, jak by mě mohl posunout, a věří ve mě. Po Bochumi mi gratuloval. Říkal, že jsem si ty minuty zasloužil za to, jak jsem na sobě pracoval. A základ? Asi ještě potřebuju trošku víc času a učit se od kluků. Hlavně herní vyspělost na hřišti mi asi chybí. Ale každým tréninkem pracuju a zlepšuju se. V tom mi hodě pomáhá pan Baumgart," uzavřel na stránkách Sportu Ostrák, jenž si může připsat další bundesligové minuty při nejbližším výjezdu do Freiburgu.

Hancko vyrostl v lídra, na českou ligu je prý nadstandardní. Sparta by ale možná potřebovala zabijáka dopředu

Zdroj: isport.blesk.cz