Bergwijn prožil gólový anglický debut, Arsenal opět jen remizoval

Steven Bergwijn dostal proti Manchesteru City příležitost v základní sestavě a svou premiérovou brankou rozhodl o výhře Tottenhamu. V Burnley gól nepadl, Arsenal potvrdil své neuvěřitelné trápení.

Arsenal počtvrté z posledních pěti zápasů jen remizoval a propadl se už na desátou příčku ligové tabulky. Hostům se přitom v Burnley po třízápasovém distancu vrátil Pierre-Emerick Aubameyang, ten měl ovšem dnes vychýlenou mušku.

Ve dvou jasných šancích pálil mimo, Arsenal tak za celý zápas vyslal jen dvě rány mezi tři tyče. Tři body tak mohl brát domácí celek. V 78. minutě největší příležitost Jay Rodriguez, po jeho zakončení se míč od břevna odrazil na brankovou čáru. V Burnley tak dnes gól nepadl.

A poměrně dlouho se zdálo, že gól neuvidí diváci ani v Londýně. První velkou příležitost hlavního taháku kola měl Agüero, Lloris špičkou kopačky dokázal dostat míč na tyč.

Ve 40. minutě rozhodčí Mike Dean dostal informaci, že dvě minuty předtím Aurier fauloval Agüera a odpískal tak pro hosty penaltu. Překvapivý exekutor Ilkay Gündogan ovšem zaváhal a Lloris vytáhl vynikající zákrok.

Následně si ještě penaltu snažil vymodlit Sterling, výsledkem byl odkop od domácí branky. Hosté byli nadále aktivnější, v nastavení první půle znovu selhal Agüero, tentokrát trefil boční síť.

V obraně Kohoutů to hořelo, další stoprocentní šanci měl Gündogan, míč poslal vysoko nad. Po hodině hry se ale domácí dostali do protiútoku a taktickým faulem musel vše hasit Zinčenko. Jednu žlutou kartu ovšem již měl a musel se tak předčasně poroučet do sprch.

Tottenham toho bleskově využil a už za dvě minuty míč do brány po skvělém zpracování a ráně z první dostal Steven Bergwijn, jenž hrál své první utkání za Kohouty. Už za osm minut střídající Ndombélé vysunul Sona a bylo definitivně hotovo.

V závěru mohl snížit Sánchez, hlavou míč málem poslal do vlastní sítě, zachránila jej horní tyč. Vzápětí pálil De Bruyne, Aurier ale míč zblokoval. Tottenham tak ve šlágru kola zdolal úřadujícího mistra 2:0 a Liverpool je znovu o krok blíže k brzké oslavě titulu.