Los evropských pohárů: Liverpool vyzve Bayern, papírově nejjednoduššího soupeře mají Citizens

Dnes odpoledne proběhl los evropských pohárů. Poměrně snadné soupeře mají v Evropské lize oba londýnské velkokluby, to v Lize mistrů je situace anglických celků o poznání složitější.

Los evropských pohárů: Liverpool vyzve Bayern, papírově nejjednoduššího soupeře mají Citizens
Na Chelsea jde švédské Malmö, které v posledním utkání skupiny I překvapivě přehrálo Besiktas a postoupilo z druhé pozice. Arsenal se poté střetne s běloruským týmem BATE Borisov. Ten už za sebou má dva duely proti londýnské Chelsea, se kterou hrál v základní skupině.

Oba týmy by měly podle papírových předpokladů v poklidu postoupit mezi šestnáct nejlepších.

V Lize mistrů má papírově nejjednodušší situaci Manchester City, ke kterému bylo nalosováno Schalke. V osmifinále uvidíme i další dva německo-anglické souboje. Tottenham vyzve Borussii Dortmund a na Liverpool již netrpělivě čeká Bayern Mnichov. Speciální dvojutkání tak zcela jistě prožije Jürgen Klopp.

Ten může brát letošní osmifinále za odvetu finále ze sezóně 2012/13. Tehdy ještě na lavičce Borussie Dortmund sledoval, jak Arjen Robben minutu před koncem vystřelil triumf pro mnichovský velkoklub. Těžkou práci bude mít i Manchester United. Svěřenci Josého Mourinha nastoupí proti Paris St. Germain.

Los anglických celků v Lize mistrů a Evropské lize:


Schalke - Manchester City
Tottenham - Borussia Dortmund
Manchester United - Paris St. Germain
Liverpool - Bayern Mnichov

Malmö - Chelsea
BATE Borisov - Arsenal