Southgate přiznal, že Anglie už od března nacvičuje pokutové kopy

Trenér anglické reprezentace Gareth Southgate přiznal, že spolu s hráči již od března nacvičuje pokutové kopy v případě, že by na ně v play-off světového šampionátu došlo.

Southgate přiznal, že Anglie už od března nacvičuje pokutové kopy
Anglie na velkých turnajích nezvládla šest ze sedmi posledních penaltových rozstřelů. Jeden z nich si moc dobře pamatuje i současný lodivod anglické reprezentace Gareth Southgate.

Ten totiž na mistrovství Evropy v roce 1996 neproměnil pokutový kop v semifinále proti Německu a rozhodl o tom, že se Albion do finále nepodíval.

Southgate ale nyní věří, že Anglie je na případné penalty dobře připravena. "Pokud jde o penalty, trénujeme je od března. Procházíme si nejrůznější strategie, děláme různé studie a individuálně je testujeme," uvedl Southgate s tím, že se jeho tým nyní penalt rozhodně nebojí.

To ostatně potvrdil i Harry Kane, jenž ve skupině proměnil oba pokutové kopy. Jeho tým se nyní chystá na osmifinále, v němž vyzve Kolumbii. A Southgate má jasno, podle něj jde o největší zápas pro Anglii v tomto desetiletí.

"Věřím, že je to zápas, který můžeme vyhrát. Je to pro nás fantastická výzva. Samozřejmě víme, jak skvělé mají individuality. V úterý ale půjde o největší zápas pro Anglii za poslední dekádu a my jej můžeme zvládnout," doplnil Gareth Southgate.