Kalas hrál 39 vteřin. Pak šel pod sprchy

[b]/CHAMPIONSHIP/[/b] Fulham dokázal i bez vyloučeného obránce Tomáše Kalase urvat na hřišti Readingu v druhém kole druhé anglické ligy remízu 1:1. Bez ztráty bodu pokračují Cardiff, Wolves, Nottingham Forest a Ipswich.

Kalas si zahrál na hřišti Readingu jen 39 vteřin, pak viděl za faul na Mo Barrowa červenou kartu a spoluhráče oslabil na celý duel. Český zadák má v poslední době proti Royals pech, v jarním semifinále play-off na Madejski Stadium zahrál rukou a přihrál domácím penaltu, kterou proměnili a nakonec postoupili do finále soutěže.

Sobotní střetnutí nakonec skončilo remízou 1:1, osm minut před koncem zachránil Cottagers bod Lucas Piazon. „Je to pro nás skvělý výsledek v tak komplikované situaci, není snadné hrát po půl minutě v deseti. Ale ukázali jsme taktickou vyzrálost, bránili jsme velmi dobře, zůstali semknutí a organizovaní,“ pochválil tým trenér Fulhamu Slaviša Jokanovič.

První výhru na lavičce Hullu zaznamenal ruský trenér Leonid Sluckij, jehož svěřenci zejména díky hattricku Abela Hernándeze převálcovali Burton 4:1. Český obránce Ondřej Mazuch zůstal celý zápas pouze na lavičce Tigers.

Nejlepší vstup do sezony prožívá zatím Cardiff, který ještě nedostal ani branku a v druhém kole porazil ambiciózní Aston Villu i s Johnem Terrym v sestavě jednoznačně 3:0. „Pokud mám být brutálně upřímný, je to na hranici ostudy. Je to pro nás hned zkraje pořádný budíček,“ připustil trenér Villans Steve Bruce.

Championship, 2. kolo:

Barnsley – Ipswich 1:2 (15. Bradshaw – 53. McGoldrick, 70. Waghorn)

Birmingham C. – Bristol C. 2:1 (30. Gardner, 74. Maghoma – 1. Reid)

Brentford – Nottingham F. 3:4 (38. Egan, 79. Bjelland, 90. Maupay – 41. a 47. Bouchalakis, 43. Murphy, 83. Dowell)

Cardiff – Aston Villa 3:0 (21. a 71. Mendez-Laing, 60. Hoilett)

Derby C. – Wolves 0:2 (32. Douglas, 76. Cavaleiro)

Hull – Burton 4:1 (7., 54. a 68. Hernández, 51. Grosicki – 33. Irvine)

Leeds – Preston 0:0

Millwall – Bolton 1:1 (49. Saville – 62. Morais)

Reading – Fulham 1:1 (61. Kelly – 82. Piazon)

Sheffield Wed. – QPR 1:1 (48. Winnall – 23. Mackie)

Middlesbrough – Sheffield U. 1:0 (20. Gestede)

Střelci: 3 – Reid (Bristol City), Hernández (Hull), 2 – Bouchalakis (Nottingham), Mendez-Laing (Cardiff), Phillips (Leeds), Washington (QPR)