Rashford nasměroval United do finále Evropské ligy

Manchester United velmi dobře vstoupil do semifinále Evropské ligy, když v úvodním duelu vyhrál na hřišti Celty Vigo 1:0. O jediný gól se postaral útočník Marcus Rashford.

Devatenáctiletý forvard se prosadil ve druhém poločase krásnou střelou z přímého kopu. „On miluje fotbal. Po tréninku zůstává na hřišti a hodinu a půl piluje právě přímé kopy. Počkal si na svoji příležitost,“ chválil Rashforda trenér Red Devils José Mourinho.

Manchester United se tak přiblížil svému cíli ovládnout celou Evropskou ligu, odkud se může dostat do příštího ročníku Ligy mistrů – ta se totiž z Premier League klubu vzdaluje. V případném finále by se Red Devils utkali s jedním z dvojice Ajax Amsterdam a Olympique Lyon.

Ze hřiště španělského protivníka veze Manchester United důležitý vstřelený gól venku. „Jsem spokojený s výkonem, ale s výsledkem ne. Jen do poločasu jsme měli dát aspoň dva nebo tři góly. Odehráli jsme dobré utkání proti složitému soupeři, ale šance jsme zahazovali. Budeme chtít vyhrát i na Old Trafford,“ dodal Mourinho.

Celta Vigo – Manchester United 0:1 (0:0)

Branky: Rashford (67.)

Žluté karty: Mallo – Fellaini, Pogba