EL: Byly to nervy, ale United po prodloužení postupují do semifinále

Manchester United je v semifinále Evropské ligy. Rudí ďáblové v nervy drásajícím duelu na domácí půdě porazili belgický Anderlecht 2:1 po prodloužení. Vítěznou branku vstřelil ve 108. minutě Marcus Rashford.

United do utkání vstoupili naprosto skvěle a už v 10. minutě šli do vedení, když se po rychlém protiútoku vedeném Rashfordem dostal k míči Henrikh Mkhitaryan a přesnou střelou z hranice vápna rozjásal tribuny na Old Trafford.

Jenže po půlhodině hry přišly komplikace, když hráči Anderlechtu nejprve nastřelili břevno a Sofiane Hanni pak z dorážky vyrovnal.

Domácí následně zahodili spoustu šancí, rozhodčí jim dokonce neuznali dvě branky, ale vítězství přesto nakonec uhráli. Ve 108. minutě vyhrál důležitý hlavičkový souboj ve vápně soupeře Marouane Fellaini, přiťukl míč Rashfordovi a ten poslal svůj tým do semifinále.

Manchester United – Anderlecht 2:1 pp (1:1)

První zápas 1:1, postupuje Manchester United.

Branky: Mkhitaryan (10.), Rashford (108.) – Hanni (32.)

Žluté karty: Tielemans, Appiah

Man United: Romero, Valencia, Bailly, Rojo (23. Blind), Shaw, Carrick, Pogba, Lingard (60. Fellaini), Mkhitaryan, Rashford, Ibrahimović (91. Martial)
Anderlecht: Rubén, Appiah, Mbodji, Spajić, Obradović, Tielemans, Dendoncker, Chipciu (64. Bruno), Hanni (64. Stanciu), Acheampong, Teodorczyk (79. Thelin)