LM: Sen Leicesteru končí, remíza byla málo

Fotbalisté Leicesteru City ve svém premiérovém ročníku v Lize mistrů končí ve čtvrtfinále. Nad jejich síly se ukázalo Atlétiko Madrid, kterému v odvetě stačila k postupu mezi nejlepší čtyři celky remíza 1:1.

O osudu celého dvojzápasu v podstatě rozhodla situace z 26. minuty, kdy se hosté dostali zásluhou hlavičky Saula Nigueze do vedení. Jelikož v prvním utkání zvítězili 1:0, potřeboval Leicester vstřelit k postupu aspoň tři góly.

Naději vykřesal anglickému šampionovi Jamie Vardy, který po přestávce zvládl zblízka vyrovnat, ale víc už Leicester se zápasem nesvedl.

„Dali jsme do toho všechno, hlavně ve druhé půli. Zablokovali plno střel na brankové čáře. V jiný den by nám to tam třeba spadlo, ale můžeme být pyšní. Liga mistrů pro nás byla nová zkušenost, všichni jsme do toho šli naplno. Teď máme ještě rozdělnou práci v lize,“ uvedl Vardy těsně po utkání.

Leicester City – Atlétiko Madrid 1:1 (0:1)

První zápas 1:2, postupuje Atlétiko.

Branky: Vardy (61.) – Niguez (26.)

Leicester: Schmeichel, Simpson, Morgan (84. Amartey), Benalouane (45. Chilwell), Fuchs, Mahrez, Ndidi, Drinkwater, Albrighton, Okazaki (45. Ulloa), Vardy.
Atlétiko: Oblak, Juanfran (56. Hernández), Savič, Godín, Filipe Luis (74. Correa), Niguez, Gabi, Gimenez, Koke, Carrasco (69. Torres), Griezmann.