EL: Tottenham remizoval s Gentem a končí

Vystoupení Tottenhamu v letošních evropských pohárech dopadlo neslavně. Po podzimním vyřazení z Ligy mistrů kohouti nezvládli ani úvodní kolo vyřazovací části Evropské ligy a po celkové prohře 2:3 s belgickým Gentem se s pohárovou Evropou loučí.

Spurs přitom začali výborně a už v 10. minutě hry šli do vedení, když se střelou z úhlu prosadil záložník Christian Eriksen. V té chvíli byly postupové šance srovnané a zdálo se, že kohouti svého soupeře položí na lopatky.

Jenže o dalších deset minut později si nešťastný vlastní gól vstřelil Harry Kane a krátce před přestávkou šli domácí do oslabení, když byl za nebezpečný zákrok vyloučený Dele Alli. Postupové akcie kohoutů během několika minut spadly o desítky procent.

Po hodině hry sice domácím bleskla naděje po parádní trefě Victora Wanyamy, jenže deset minut před koncem postupové šance Tottenhamu definitivně pohřbil střídající Jérémy Perbet.

Tottenham – Gent 2:2 (1:1)

První zápas 0:1, postupuje Gent.

Branky: Eriksen (10.), Wanyama (61.) – Kane (20. vlastní), Perbet (82.)

Žluté karty: Vertonghen, Walker, Dier, Waynama, Winks – Dejaegere, Saief, Kalinić, Verstraete, Coulibaly

Červená karta: Alli (39.)

Tottenham: Lloris, Dier, Alderweireld, Vertonghen, Walker, Wanyama, Dembélé (75. Winks), Davies (58. Son), Eriksen, Alli, Kane
Gent: Kalinić, Gigot, Mitrović, Gershon, Foket, Esiti, Dejaegere (56. Verstraete), Saief, Simon (75. Perbet), Milićević (45. Matton), Coulibaly