EL: Ibrahimovič se blýskl hattrickem, Tottenham padl

Útočník Zlatan Ibrahimovič hattrickem do sítě Saint-Etienne nasměroval Manchester United k vítězství 3:0 a postupu do osmifinále Evropské ligy. Fotbalisté Tottenhamu Hotspur prohráli na hřišti belgického Gentu 0:1.

V dresu Manchesteru United zářil švédský útočník Zlatan Ibrahimovič, který se proti Saint-Etienne blýskl hattrickem. Skóre otevřel tečovanou střelou z přímého kopu, pak hostujícího gólmana překonal zblízka po přihrávce Marcuse Rashforda. Třígólový večer završil dvě minuty před koncem, když proměnil penaltu. Hosté hrozili především v prvním poločase, ale ani jednu z několika slušných šancí neproměnili.

Manchester United – Saint-Etienne 3:0 (1:0)

Branky: Ibrahimovič (15., 75. a 88. z pen.)

Žluté karty: Herrera, Pogba, Martial, Lingard – Pajot

Manchester United: Romero, Valencia, Baily, Smalling, Blind, Fellaini (45. Lingard), Herrera, Pogba, Mata (70. Rashford), Ibrahimovič, Martial (85. Young)
Saint-Etienne: Ruffier, Malcuit, Theophile-Catherine, Perrin, Pogba (79. Berič), Veretout, Pajot (72. Selnaes), Barbosa Intima (65. Roux), Saivet, Monnet-Paquet, Hamouma

Tottenham sice vyslal na hřiště poměrně silnou sestavu, ale moc šancí si nevytvořil. Tu největší měl Harry Kane, který v druhém poločase nastřelil tyč. Osmý celek belgické nejvyšší soutěže na tom byl lépe, přibližně po hodině hry se prosadil francouzský forvard Jeremy Perbet a porážka Spurs nakonec mohla být výraznější, ovšem střela Danijela Miličeviče nakonec přelétla hostující branku.

KAA Gent – Tottenham 1:0 (0:0)

Branka: Perbet (59.)

Žluté karty: Walker, Alli

Gent: Kalinič, Gigot, Mitrovič, Asare (80. Gershon), Foket, Dejaegere, Esiti, Saief, Simon (74. Kalu), Miličevič, Perbet (75. Coulibaly)
Tottenham: Lloris, Walker, Alderweireld, Dier, Davies, Winks (80. Eriksen), Wanyama, Dembele (68. Son), Sissoko (71. Nkoudou), Kane, Alli