Terno, nebo zajíc v pytli? Stoke chce oživit nového Defoea

Asi nikomu z fotbalových fanoušků neutekla zpráva o trucujícím Dimitrim Payetovi z West Hamu. Najde se víc podobných hráčů a někdy je až k nevíře, jak dlouho vydrží hrát uražené, než se dočkají změny klubu. Útočník Saido Berahino dovedl svůj postoj ke zdárnému konci po osmnácti měsících…

Terno, nebo zajíc v pytli? Stoke chce oživit nového Defoea
Na začátek Berahinova tažení za opuštěním West Bromwiche už si asi vzpomene méně fanoušků. Koneckonců rok a půl je v dnešním fotbale dost dlouhá doba… Mladý anglický forvard za sebou tehdy měl první kompletní sezonu v Premier League, ve které naskočil do všech utkání a radoval se ze solidních čtrnácti gólů.

Talentovaný anglický forvard, který nastřílí za podprůměrný klub takový počet gólů, to je hodně cenné zboží. Berahino nepotřeboval své výkony v následující sezoně ani potvrzovat, aby se před ním otevíralo angažmá v Tottenhamu Hotspur, který podsouval West Bromwichi 25 milionů liber.

Evropské poháry, s trochou štěstí snad i Liga mistrů, krůček do anglické reprezentace, budoucnost si Berahino maloval hodně růžově. Dokud ovšem nepřišlo vedení West Bromwiche a neřeklo jasné ne. Klub svoji hvězdu odmítal prodat za jakoukoliv cenu. Neochvějný postoj někdy sváděl až k myšlence, že se ze strany West Bromu jedná spíš o otázku cti. Raději hráče nechat shnít na lavičce, než aby z jeho umění těžil soupeř v lize.

Berahinovi klub několikrát nabízel usmíření, přitom od začátku bylo zcela zřejmé, že se jedná o naprosto marné snahy. Klub to dokonce zkoušel i s prodloužením smlouvy a zvýšením platu, ale to už měl hráč v diáři zapsané jediné datum, kterým se řídil – 30. června 2017, kdy se stane volným. „Propuštění“ se dočkal nakonec ještě o pět měsíců dřív. Za dobré chování to ale asi nebylo…

...celý článek najdete na efotbal.cz