Sebevědomí dost, gólů málo. Je Sturridge u Reds na odpis?

Obrozený Liverpool zažívá sezonu, ve které jeho fanoušci zase jednou sní o mistrovském titulu. Klub po příchodu trenéra Jürgena Kloppa nabral svěží dech. Tedy až na jednoho hráče. Útočník Daniel Sturridge patrně prochází nejhorší fází svého působení na Anfieldu. A světlo na konci tunelu je pro něj setsakra daleko.

Sebevědomí dost, gólů málo. Je Sturridge u Reds na odpis?
Sturridge to pořádně schytal po středečním opakovaném zápase třetího kola FA Cupu v Plymouthu. Útočník Liverpoolu za 76 minut na hřišti nepředvedl zhola nic a fanoušci se na Twitteru předháněli, jak mu to dát co nejvýstižněji najevo.

„Sturridge je pro mě ztracený případ, nemá drajv, nebojuje, nemá ponětí, co dělat. A ještě se cítí uraženě, když jde zaslouženě ze hřiště,“ napsal fanoušek GraemeKynaston. A nezůstal sám. „Tentokrát vypadal, že už si nezaslouží ani místo na lavičce,“ dodal jiný příznivec Goran H.

Přitom nasadit Sturridge do základní sestavy proti soupeři ze čtvrté anglické ligy by před několika lety vzbuzovalo domnění, že trenér Reds se hodně bojí o své místo. Na jeho místě by totiž dostal přednost někdo z mladíků, hvězdný Sturridge by se šetřil na mnohem významnější zápasy. I to charakterizuje pád anglického reprezentanta.

Klopp v této sezoně upřednostňuje na ofenzivních pozicích své koně – Sadia Maného či Roberta Firmina, charakterově pracovité fotbalisty, což je v případě Sturridge spíš opak. On sám si to ale moc nepřipouští. „Věřím tomu, že jsem nejlepší útočník, kterého Liverpool má,“ prohlásil sebevědomě před pár dny v rozhovoru pro televizní stanici SkySports.

„Sestavu samozřejmě vybírá trenér, ale musíte si věřit. Pokud přijde zápas, kde si myslí, že se do něj úplně nehodím, pak je to jeho rozhodnutí. A jestli si myslím, že mám být v základu v každém utkání? Jasně, ale to si myslí každý hráč,“ dodal Sturridge.

...celý článek najdete na efotbal.cz