Berbatov chce zpátky do Anglie, tvrdí jeho agent

Bulharský útočník Dimitar Berbatov se chce vrátit do Premier League. 35letý fotbalista je po ukončení smlouvy s PAOK Soluň volným hráčem a podle agenta Emila Dančeva by svou aktivní kariéru rád završil na ostrovech.

Berbatov chce zpátky do Anglie, tvrdí jeho agent
Berbatov strávil v Anglii nejplodnější část své kariéry, mezi roky 2006 a 2014 kopal za Tottenham, Manchester United a Fulham. S kohouty v roce 2008 získal ligový pohár, s rudými ďábly dvakrát vyhrál anglickou ligu, jednou ligový pohár a jednou superpohár.

„Dimitar cítí, že má ještě dost sil na to, aby odehrál nejméně jednu sezónu na vrcholové úrovni. A byl by moc rád, kdyby se tak stalo v Anglii,“ prohlásil Dančev na adresu hráče, který po odchodu z ostrovů hájil barvy Monaka a Soluni. Od léta je však bez práce.

O Berbatova měla údajně velký zájem Swansea, ta však před pár dny vyhodila kouče Boba Bradleyho, což celou situaci komplikuje. Velšský klub jen těžko bude podepisovat hráče dříve, než jmenuje nového trenéra.

Podle jiných zpráv má o Berbatova zájem několik klubů z americké MLS a není ani vyloučeno, že se zkušený Bulhar nakonec nechá zlákat lukrativní nabídkou z Číny. Slova jeho agenta jsou každopádně hozenou rukavicí pro většinu týmů Premier League.