Zápas na infarkt. Fulham po osmi gólech urval remízu

[b]/CHAMPIONSHIP/[/b] Osmigólovou přestřelku se smírným koncem 4:4 předvedli v devatenáctém kole druhé anglické ligy hráči Wolverhamptonu a Fulhamu. Na prvním místě se po hattricku Dwighta Gaylea a vítězství 4:0 nad Birminghamem City dál drží Newcastle.

Zápas plný zvratů viděli diváci na Molineux Stadium, kde domácí Wolves nejdřív vedli po brance Kortneyho Hause, ale hostující Fulham ještě do poločasu třemi góly duel kompletně otočil. Domácí nicméně zbraně nesložili a odpověděli rovněž třemi góly, přičemž trefa Davida Edwardse z devadesáté minuty se zdála jako rozhodující. Nervy drásající střetnutí zakončil ve čtvrté minutě nastavení hostující Floyd Ayité, který svojí druhou brankou stanovil končené skóre 4:4.

„Takový zápas není moc často k vidění. Bylo to nesmírně vzrušující a jsem pyšný na hráče, jak jsme se do zápasu vrátili zpátky. Bylo to trochu na infarkt, ale přesně pro tohle hrajeme fotbal, přesně kvůli tomuhle jsem zase začal trénovat,“ uvedl nový trenér domácích Wolves Paul Lambert.

Výrazně pohodovější zápas viděli fanoušci Newcastlu, jejichž celek doma přejel Birmingham City jednoznačně 4:0. Největší zásluhu na vítězství měl autor hattricku Dwight Gayle, který s šestnácti brankami vede pořadí nejlepších střelců druhé anglické ligy.

Magpies jsou na čele o jediný bod před Brightonem. „Hráli jsme útočný fotbal v rychlosti, vytvořili jsme si dobré situace, které jsme trénovali. Hráči si zápas užili,“ těšilo trenéra domácích Rafaela Beníteze. „Newcastle je možná nejlepší tým, který jsem ve druhé lize kdy viděl,“ poznamenal hostující kouč Gary Rowett.

Championship, 19. kolo:

Brighton – Leeds 2:0 (23. Murray z pen., 82. Hemed z pen.)

Aston Villa – Wigan 1:0 (88. Grealish)

Barnsley – Norwich 2:1 (12. Bradshaw, 40. Hourihane – 52. Castro Oliveira)

Brentford – Burton Albion 2:1 (11. a 53. Hogan – 27. Ward)

Huddersfield – Bristol City 2:1 (10. Kachunga, 58. Wells – 33. Abraham)

Ipswich – Cardiff 1:1 (52. Varney – 38. Gunnarsson)

Newcastle – Birmingham C. 4:0 (18., 24. a 77. Gayle, 47. Ritchie)

Reading -Sheffield Wed. 2:1 (57. a 76. Beerens – 90. Fletcher)

Rotherham – QPR 1:0 (24. Brown)

Wolves – Fulham 4:4 (22. Hause, 65. Doherty, 74. Cavaleiro, 90. Edwards – 39. a 90. Ayité, 32. Johansen, 42. Cairney)

Preston – Blackburn 3:2 (18. a 31. z pen. Johnson, 80. Robinson – 22. a 70. Graham)

Kanonýři: 16 – Gayle (Newcastle), 13 – Hogan (Brentford), 12 – Murray (Brighton), 10 – Abraham (Bristol City), Wood (Leeds), 8 – Ward (Rotherham).