EL: Tottenham dostal lekci, bezzubí United padli na Liverpoolu

Londýnský Tottenham je na pokraji vyřazení z Evropské ligy, v úvodním utkání osmifinále totiž prohrál 3:0 na půdě Borussie Dortmund. Podobně je na tom Manchester United, který podlehl 2:0 Liverpoolu.

Liverpool po skvělém výkonu porazil bezzubý Manchester United a nakročil do čtvrtfinále soutěže. Reds šli do vedení po proměněné penaltě Daniela Sturridge, který potrestal faul Memphise Depaye na Nathaniela Clyna. Druhou branku pak ve druhém poločase přidal Roberto Firmino, hodně mu k tomu nejistým zákrokem pomohl Michael Carrick. Hosté mohli odjíždět s ještě větším přídělem, ale několikrát je podržel brankář David De Gea.

Liverpool – Manchester United 2:0 (1:0)

Branky: Sturridge (20. z penalty), Firmino (73.)

Žluté karty: Henderson, Lovren, Coutinho – Depay, Rashford, Fellaini

Liverpool: Mignolet, Clyne, Lovren, Sakho, Moreno, Lallana, Henderson, Can, Coutinho, Firmino (84. Origi), Sturridge (64. Allen)
Man United: De Gea, Varela, Smalling, Blind, Rojo, Schneiderlin (79. Schweinsteiger), Fellaini, Rashford (45. Carrick), Mata (79. Herrera), Depay, Martial

Tottenham vyslal do utkání s Dortmundem značně obměněnou sestavu – jen na lavičce zůstal Harry Kane, úplné volno dostal Dele Alli. A na hřišti to bylo znát – německý tým měl výraznou převahu a Spurs mohli být rádi, že se v první půli trefil pouze hlavičkující Pierre-Emerick Aubameyang. Další gól mohl přidat Gonzalo Castro, ale trefil jenom tyč, druhou branku tak dal až střelou na zadní tyč Marco Reus. Ten samý hráč pak 20 minut před koncem povedeným halfvolejem pečetil na konečných 3:0.

Borussia Dortmund – Tottenham 3:0 (1:0)

Branky: Aubameyang (30.), Reus (61. a 70.)

Žluté karty: Carroll, Lamela

Borussia: Weidenfeller, Piszczek, Bender (58. Subotić), Hummels, Schmelzer, Weigl, Durm, Mkhitarayan, Castro, Reus (82. Ramos), Aubameyang (82. Kagawa)
Tottenham: Lloris, Trippier, Alderweireld, Wimmer, Davies, Mason, Carroll, Onomah, Eriksen (65. Lamela), Son (76. Kane), Chadli (58. Dembélé)