LC: Caballero vychytal trofej pro Citizens

Manchester City ve finále ligového poháru porazil Liverpool zejména díky brankáři Willymu Caballerovi, který v penaltovém rozstřelu třemi chycenými penaltami přivedl střelce Reds k zoufalství.

Citizens byli v utkání mírným favoritem a tuto roli potvrzovali, byť v prvním poločase kýženou branku nedali. Nejblíže k ní byl útočník Sergio Agüero, ale jeho střelu dokázal brankář Simon Mignolet vyškrábnout na tyč.

Do vedení se tak světlemodří dostali až krátce po zahájení druhé půle, když Fernandinho prudkou střelou z úhlu prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Druhou branku mohl přidat Sterling, ale v nadějné pozici minul.

Zahozené šance svěřence Manuela Pellegriniho nakonec mrzely, protože pár minut před koncem se po závaru v pokutovém území dostal k odraženému míči Phillippe Coutinho a vyrovnal na konečných 1:1.

Divoké prodloužení přineslo velké šance na obou stranách, ale Agüero ani po něm Daniel Sturridge v nadějných pozicích neuspěli. Ke slovu se tak dostaly až penalty, v nichž zazářil brankář Caballero.

Ten postupně vychytal pokusy Lucase Leivy, Coutinha i Adama Lallany a oslavil se svými spoluhráči zisk první letošní trofeje.

Liverpool – Manchester City 1:2 po penaltách (0:0, 1:1)

Branky: Coutinho (83.) – Fernandinho (49.)

Penalty proměnili: Can – Jesús Navas, Agüero, Y Touré
Penalty neproměnili: Lucas, Coutinho, Lallana – Fernandinho

Žluté karty: Clyne, Moreno, Coutinho, Can, Lallana – Fernando, Kompany, Otamendi, Y Touré, Fernandinho

Liverpool: Mignolet, Clyne, Lucas, Sakho (25. K Touré), Moreno (72. Lallana), Milner, Henderson, Can, Coutinho, Firmino (80. Origi), Sturridge
Man City: Caballero, Sagna (90. Zabaleta), Kompany, Otamendi, Clichy, Y Touré, Fernando (90. Jesús Navas), Fernandinho, Silva (110. Bony), Sterling, Agüero

Diváci: 86 206