LM: Chelsea padla v Paříži a musí dohánět

Paris Saint-Germain v úvodním utkání osmifinále Ligy mistrů potvrdil roli favorita a proti londýnské Chelsea vyhrál 2:1.

Francouzi si hned v úvodu utkání vytvořili drtivý tlak, ale nakonec to byli oni, kdo mohl prohrávat – po necelé půlhodině hry byl v jasné šanci Diego Costa, ale brankář Kevin Trapp stihl jeho hlavičku vyškrábnout na břevno.

Poprvé si diváci zakřičeli po bezmála 40 minutách hry, kdy Zlatan Ibrahimović z přímého kopu propálil chybně stojící zeď a v ní vystrašeného Johna Obiho Mikela – 1:0.

Nigerijský středopolař ale svoje zaváhání odčinil krátce před přestávkou, kdy se po rohovém kopu trošku se štěstím dostal k míči a z hranice malého vápna prudkou střelou vyrovnal na 1:1.

Druhý poločas už patřil hlavně Pařížanům a ti také po zásluze vstřelili vítěznou branku – na parádní lob za obranu v podání Ángela Di Maríy si naběhl střídající Edinson Cavani a z ostrého úhlu propálil Thibauta Courtoise.

PSG – Chelsea 2:1 (1:1)

Branky: Ibrahimović (39.), Cavani (78.) – Mikel (45.)

Žluté karty: Ibrahimović, Lucas Moura, David Luiz – Mikel, Pedro

PSG: Trapp, Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell, Verratti (81. Rabiot), Motta, Matuidi (81. Pastore), Lucas Moura (74. Cavani), Di María, Ibrahimović
Chelsea: Courtois, Azpilicueta, Cahill, Ivanović, Baba, Mikel, Fabregas, Pedro, Willian, Hazard (71. Oscar), Diego Costa