Prohrávat 1:3 v 90. minutě a vyhrát? Tranmere to umí

Při slově „velký obrat“ se fotbalovým fanouškům obvykle vybaví vítězství Manchesteru United nad Bayernem Mnichov ve finále Ligy mistrů 1999. Ještě senzačnější otočení výsledku ovšem předvedli v National League hráči Tranmere Rovers, kteří třemi góly v závěru vyhráli 4:3 nad Barrow.

Když domácí Andy Cook v 87. minutě zvyšoval na 3:1 pro Barrow, nikdo z přítomných 1766 diváků by si patrně nevsadil na to, že uvidí jeden z nejdramatičtějších zápasů sezony. Jenže pak se v 90. minutě trefil hostující Lois Maynard, za další dvě minuty vyrovnal Jeff Hughes a v páté minutě nastavení završil obrat Jake Kirby.

Nejen fanoušci na stadionu zažívali zvýšenou tepovou frekvenci. „Tenhle klub bude jednou moje smrt. Z absolutního zhroucení do ohromující euforie za pět minut,“ napsal na Twitteru fanoušek Ryan Ferguson.

Duel se přitom vůbec nemusel odehrát, jak by si zřejmě přáli spíš domácí. Uskutečnění zápasu a regulérnost hrací plochy potvrdili rozhodčí při ranní inspekci až v den utkání.