Ďáblové pod palbou kritiky. Jsou nudní, tvrdí Scholes

Manchester United sice splnil nepsanou povinnost a postoupil do 4. kola FA Cupu, ale jeho výhra nad Sheffieldem United nebyla kdovíjakým úspěchem. Rudí ďáblové vyhráli až gólem z penalty v nastaveném čase.

Ďáblové pod palbou kritiky. Jsou nudní, tvrdí Scholes
Sheffield United by pro Manchester United neměl být žádným soupeřem – Blades hrají až třetí ligu a v pomyslné tabulce anglických celků jsou o 47 příček níže. I přesto se domácí zmohli pouze na dvě střely na bránu. „Zdá se mi, že tyto slabé výkony se stávají standardem. Pokaždé, když jdete na Old Trafford, dočkáte se nudného a negativního fotbalu,“ rýpl si bývalý záložník Paul Scholes.

„Hráči vypadají, jakoby je fotbal vůbec nebavil. Neusmívají se, nehrají srdcem, vzájemně si nevypomáhají. Přišlo mi, že znuděný je i samotný kouč Louis van Gaal. Po zápase sice tvrdil, jak je šťastný, ale mně to tak rozhodně nepřišlo,“ pokračovala legenda Manchesteru United.

„Za celých 90 minut si ďáblové nevytvořili žádnou gólovou šanci. Porazit tým z třetí ligy díky penaltě v nastaveném čase, to opravdu není výkon, za který bych mohl někomu tleskat. Něco se musí změnit,“ uzavřel Scholes.

Trenér Van Gaal ale kontroval tím, že soupeř přijel na Old Trafford s jediným cílem – nedostat gól. „Bránit je vždycky jednodušší, než útočit. Hráči Sheffieldu samozřejmě zaslouží pochvalu, hráli dobře a byli skvěle organizovaní, ale prakticky pořád jenom bránili,“ prohlásil Van Gaal na svou obranu.

Čísla ale ukazují, že rudí ďáblové neměli problémy jenom s Sheffieldem. Z posledních 10 zápasů na domácím Old Trafford ani jednou nedali gól v prvním poločase – a tuto statistiku už na defenzivní hru soupeře nizozemský trenér svádět nemůže.

FA Cup, 3. kolo:

Manchester United – Sheffield United 1:0 (0:0)
Branka: Rooney (90. z penalty)