LC: Liverpool si šesti góly smlsnul na Southamptonu

Liverpool i díky hattricku Divocka Origiho smetl Southampton 6:1 na jeho hřišti doplnil čtveřici semifinalistů ligového poháru. Úvodní tři zápasy čtvrtfinále dopadly podle očekávání – na úkor týmů z nižších lig postupují Manchester City, Everton i Stoke.

Liverpool sice na hřišti Southamptonu prohrával hned o první minuty, kdy se prosadil Sadio Mané, jenže to ještě domácí netušili, že dobře započatý večer jim hodně zhořkne. Stav totiž ještě do poločasu otočil dvěma brankami Daniel Sturridge, který tak oslavil svůj návrat do základní sestavy. Po něm převzal gólovou taktovku zejména Origi, který nasázel do sítě nebohých Saints hattrick. Na kanonádě hostů se podílel jednou trefou také Jordon Ibe.

Manchester City neměl s Hullem jediný problém a počtvrté za posledních sedm let postoupil do semifinále ligového poháru. Domácí poslal do vedení Wilfried Bony, který se nejrychleji zorientoval po odrazu míče od tyče a poslal jej do sítě. Na další branky si pak museli diváci počkat až do poslední desetiminutovky – zato se pak dočkali hned čtyř gólů. Po centru Raheema Sterlinga se trefil Kelechi Iheanacho, dvakrát poslal míč do sítě Kevin De Bruyne a alespoň čestný úspěch pro tygry zaznamenal Andrew Robertson.

Hlavní hvězdou utkání mezi Middlesbrough a Everton byl španělský záložník Gerard Deulofeu. Bývalý hráč Barcelony nejprve ve 20. minutě protancoval obranou Boro a poslal míč přesně k tyči, aby jen o osm minut později parádním centrem vybídl ke skórování Romela Lukakua. Na druhé straně byl nejblíže brance Stewart Downing, ale brankář Joel Robles jeho pokus konečky prstů vytěsnil.

Poprvé od roku 1972 bude mezi poslední čtyřkou figurovat jméno Stoke City. Hrnčíři neměli se Sheffieldem Wednesday jediný problém a za celé utkání mu dovolili jen jednu jedinou střelu na bránu, zatímco sami brankáře soupeře ohrozili šestkrát. Dva míče pak skončily i v síti – nejprve po centru Joselua vstřelil svůj první gól v červenobílém dresu Ibrahim Afellay, ve druhé půli pak pečetil výhru Phil Bardsley.