Při útocích v Paříži zahynula i Diarrova sestřenice

Teroristické útoky v Paříži se osobně dotkly i bývalého hráče Arsenalu, Chelsea a Portsmouthu Lassany Diarry. Mezi oběťmi páteční tragédie byla totiž také jeho sestřenice Asta Diakité.

Při útocích v Paříži zahynula i Diarrova sestřenice
Diarra strávil v Anglii čtyři sezony a momentálně nastupuje za Olympique Marseille. Za Francii hrál i v pátečním přátelském duelu s Německem. „Přijal jsem tu zprávu s těžkým srdcem. Moje sestřenice Asta Diakité byla jednou z obětí střelby, která mířila na stovky nevinných lidí. Byla jako moje velká sestra,“ prohlásil třicetiletý fotbalista.

Při pátečních útocích zahynulo 129 lidí a velká část sportovních událostí byla ve Francii o víkendu odložená. Francouzští fotbalisté ovšem v úterý v plánovaném přátelském zápase s Anglií nastoupí.

„V atmosféře teroru je důležité, abychom reprezentovali naši zemi a její rozmanitost. Musíme být jednotní proti hororu, který nezná barvu pleti, nezná náboženství. Žijme spolu v lásce, respektu a míru,“ vyzval Diarra.

Větší štěstí než Diarrova sestřenice měla sestra záložníka Antoine Griezmanna, které se podařilo uniknout z koncertní síně Bataclan, kde teroristé zabili 89 lidí.