Charlton: Jsem hrdý, že mě překonal právě Rooney

Od roku 1970 do roku 2015 byl se 49 vstřelenými góly nejlepším střelcem anglické reprezentace v historii. V úterý večer o tento primát přišel – svým 50. gólem jej o něj připravil Wayne Rooney. Sir Bobby Charlton to však útočníkovi Manchesteru United ze srdce přeje.

Charlton: Jsem hrdý, že mě překonal právě Rooney
„Jsem přesvědčený o tom, že Wayne tento rekord udrží hodně dlouho. Ještě bude hrát několik let a za svůj klub i reprezentaci určitě nastřílí spoustu dalších gólů,“ vzkázal legendární útočník na adresu devětadvacetiletého Rooneyho.

„Samozřejmě mě na jednu stranu trošku mrzí, že jsem o ten rekord přišel, na druhou stranu mám obrovskou radost, že jej po mně převzal právě Wayne. Skvělý střelec a kapitán mého milovaného klubu i milované země,“ pokračoval Charlton, který připomněl, že skoro celou svou kariéru strávil v Manchesteru United.

Není bez zajímavosti, že Rooney svého rivala střelecky vyrovnal v úplně stejném počtu zápasů. Charlton svých 49 branek nastřílel za 106 utkání, Rooney jich měl po duelu se San Marinem na svém kontě stejně. V 107. zápase už však střelecký rekord zlomil – proměněnou penaltou proti Švýcarům zaokrouhlil své střelecké konto na padesát.

Rooneyho cesta v anglické reprezentaci započala před více než 12 lety – první šanci mu dal v únoru roku 2003 trenér Sven-Göran Eriksson. A jen o půl roku později si útočník Evertonu otevřel svůj střelecký účet, když v kvalifikaci na EURO rozvlnil síť Makedonie. Stal se tehdy nejmladším střelcem Anglie v historii.

Rooney se krátce po překonání rekordu dočkal spousty slov chvály, ta nejsilnější zazněla z úst Johna Terryho: „Je pro mě obrovskou ctí, že jsem vedle takového hráče mohl nastupovat. Pro mě je to nejlepší hráč anglické reprezentace v její historii,“ vysekl svému bývalému spoluhráči obrovskou poklonu obránce londýnské Chelsea.