Dánský mistr vyhrál. Saints v Evropě končí

Fotbalisté Southamptonu nezvládli odvetu čtvrtého předkola Evropské ligy proti dánskému Midtjyllandu a v soutěži končí. Na hřišti soupeře se Saints gólově neprosadili a prohráli 0:1.

Southampton potřeboval v odvetě vstřelit gól, jelikož před týdnem doma pouze remizoval 1:1. Obránce José Fonte měl k trefě blízko, ale jeho střelu domácí stačili zastavit ještě těsně před brankovou čárou.

Rozhodující moment celého dvojzápasu přišel v 28. minutě, kdy se po chybě Jaye Rodrigueze prosadil bývalý útočník Celticu Glasgow Morten Rasmussen.

Ačkoliv měl Southampton ještě přes hodinu na to, aby dvojzápas dotáhl aspoň do prodloužení, příliš šancí na vstřelení branky si již nevypracoval.

Midtjylland – Southampton 1:0 (1:0)

První zápas 1:1, postupuje Midtjylland.

Branky: Rasmussen (28.)

Žluté karty: Sparv, Poulsen – Targett, Rodriguez

Midtjylland: Dahlin, Bak Nielsen (83. Romer), Hansen, Lauridsen, Sparv, Sisto (68. Hassan), Poulsen, Andersson (80. Pusic), Royer, Rasmussen
Southampton: Stekelenburg, Caulker (56. Tadič), Fonte, Jošida, Romeu, Martina, Ward-Prowse, Davis (83. Juanmi), Targett, Pelle, Rodriguez (76. Long)