Rooney hattrickem sestřelil Bruggy a poslal United do Ligy mistrů

Po roční odmlce si fotbalisté Manchesteru United opět zahrají prestižní Ligu mistrů. Rozhodlo o tom odvetné utkání posledního předkola na půdě belgických Brugg, které díky hattricku Wayna Rooneyho hravě ovládli a zvítězili 4:0.

Z tábora belgického celku se už před odvetou ozývaly hlasy, že k možnému přestupu přes Rudé ďábly budou Bruggy potřebovat zázrak. Ten se ale nekonal – a to ani v nejmenším.

Zkázu modročerných zařídil útočník Wayne Rooney, který dal gól poprvé po deseti zápasech – a pro jistotu nastřílel rovnou hattrick. Střelecký účet si anglický útočník otevřel ve 20. minutě hry, kdy zužitkoval parádní balón od Memphise Depaye a chladnokrevně zakončil.

Další dva góly Rooney přidal ve druhém poločase. Nejprve zvýšil po nezištné přihrávce od Andera Herrery, na třetí branku mu krásně nahrál Juan Mata. Další gól krátce nato vsítil trestuhodně nehlídaný Herrera.

United mohli vyhrát ještě více, jenže střídající Javier Hernández nejprve zahodil penaltu a pak v samém závěru ani netrefil skoro prázdnou bránu.

To už ale tým z Old Trafford nemuselo mrzet, protože po celkovém vítězství 7:1 s přehledem postupuje do hlavní fáze Ligy mistrů. Své soupeře se dozví ve čtvrtek 27. srpna, kdy proběhne losování.

Bruggy – Manchester United 0:4 (0:1)

Branky: Rooney (20., 49. a 57.), Herrera (63.)

Žluté karty: Claudemir, Vormer – Herrera

Bruggy: Bolat, Castelletto, De Fauw, Duarte, De Bock, Claudemir, Diaby (62. Dierckx), Vormer, Vázquez (62. Vanaken), Bolingoli-Mbombo (77. Cools), De Sutter
Man United: Romero, Darmian, Smalling, Blind, Shaw, Carrick, Herrera (64. Hernández), Mata (62. Young), Januzaj (45. Schweinsteiger), Depay, Rooney

První zápas 1:3, postupuje Manchester United.