EL: To bylo o fous. West Ham vyhrál gólem z poslední minuty

West Ham se v úvodním zápase 2. předkola Evropské ligy proti maltské Birkirkaře dlouho nemohl střelecky prosadit, trn z paty mu až v poslední minutě vytrhl hlavičkující obránce James Tomkins.

EL: To bylo o fous. West Ham vyhrál gólem z poslední minuty
Hammers byli po celých 90 minut aktivnějším týmem a brankáře Justina Habera zasypali sedmi střelami – jenže prosadit se dlouho nemohli. Na druhé straně maltský tým se spoléhal hlavně na precizní defenzívu a brankáře Adriána neohrozil ani jednou.

Blízko ke gólu měl Modibo Maiga, který trefil tyč, nebezpečně vypadal i akrobatický volej Kevina Nolana. Nakonec však gól vstřelil až Tomkins, který v poslední minutě využil zaváhání brankáře Habera a po rohovém kopu zblízka poslal míč do sítě.

„Kladiváři“ tak 33 048 fanoušků na stadionu nakonec potěšili výhrou, byť přesvědčivý jejich výkon rozhodně nebyl. Svou výhru musí potvrdit ještě v odvetě, která se hraje přesně za týden – ve čtvrtek 23. července.

West Ham – Birkirkara 1:0 (0:0)

Branka: Tomkins (90.)

Žluté karty: O´Brien, Cresswell, Reid – Z Muscat

West Ham: Adrián, O´Brien, Reid, Tomkins, Cresswell, Amalfitano (59. Samuelson), Noble, Nolan (79. Poyet), Jarvis, Zárate, Maiga (70. Lee)
Birkirkara: Haber, Fenech (49. Zammit), Vukanac, Mazzetti, Camenzuli, Zerafa, R Muscat, Liliu (65. Plut), Z Muscat, Murga (45. Agius), Miccoli