EL: West Ham i v deseti vyhrál v Andoře

První předkolo Evropské ligy má West Ham úspěšně za sebou. Po domácí výhře 3:0 dokázali „kladiváři“ uspět také na půdě soupeře – ačkoliv skoro celý duel proti andorskému Lusitanosu odehráli v deseti.

EL: West Ham i v deseti vyhrál v Andoře
Na lavičce hostí se vůbec poprvé objevil nový kouč Slaven Bilić, který první utkání sledoval ještě z tribuny. Podobně jako jeho kolega Terry Westley minulý týden na hřiště poslal hodně mladý tým, který se mu odvděčil pohodovou výhrou.

Hammers přitom nezačali nejlépe a už po čtvrthodině hry přišli o svého hrdinu z minulého týdne – útočník Diafra Sakho se dostal do šarvátky se soupeřovým obráncem Luigim San Nicolasem a musel předčasně pod sprchy.

Hostům to však evidentně nevadilo a krátce po Sakhově vyloučení dali branku – svoji vůbec první trefu za A-tým si připsal Elliott Lee. Zbytek duelu se spíše dohrával, „kladiváře“ může mrzet jen fakt, že Sakho teď vyfasuje třízápasový trest a nebude tak moci naskočit do druhého předkola soutěže.

V tom se Hammers utkají s maltským klubem FC Birkirkara, zápasy se odehrají ve čtvrtky 16. a 23. července.

Lusitanos – West Ham 0:1 (0:1)

Branka: Lee (21.)

Žluté karty: San Nicolás, Aguilar, Moya, Dos Reis – Amalfitano, Cullen

Červená karta: Sakho (14.)

Lusitanos: Gerardo, Antunes, San Nicolás, Muňoz, Soares, Dos Reis, Molina, Acosta (52. Moya), San Nicolas (74. Pinto), Romero (76. Conteh-Lacalle), Aguilar
West Ham: Randolph, O´Brien (62. Burke), Tomkins, Oxford, Page, Amalfitano (76. Parfitt-Williams), Poyet, Cullen (86. Nasha), Jarvis, Sakho, Lee

První zápas 0:3, postupuje West Ham.