Bradford zlevnil. Chce atmosféru plného domu

Se zajímavým experimentem přišlo před novou sezonou vedení třetiligového Bradfordu City. Klub chce opět zaplnit svůj stadion Valley Parade a neváhal kvůli tomu ani snížit příjmy ze vstupného – a krok se mu zatím vyplácí.

Bradford zlevnil. Chce atmosféru plného domu
Účastník třetí anglické ligy už prodal víc než sedmnáct a půl tisíce permanentních vstupenek z kapacity stadionu, která je mírně nad 25 tisíc míst. Přitom v minulé sezoně chodilo na domácí zápasy v průměru okolo třinácti tisíc diváků.

Čtvrtfinalista loňského FA Cupu, ve kterém vyřadil také mistrovskou Chelsea, se snaží maximálně vytěžit z euforického úspěchu a touží navodit atmosféru zaplněného stadionu. Celosezonní lístky proto zlevnil o čtvrtinu na 149 liber.

„Fanoušci nám vytvoří atmosféru. Pak bude na hráčích, aby předvedli kvalitní fotbal,“ pochvaloval si úspěšný krok funkcionář Bradfordu James Mason.

Ve třetí lize měl v minulé sezoně nejvyšší návštěvy Sheffield United, na který chodilo na Bramall Lane kolem dvaceti tisíc příznivců. Bradfordu se ale podařilo například na zmíněný duel s Chelsea na Stamford Bridge přitáhnout šest tisíc vlastních fanoušků.

Vyzkoušejte sázkovou kancelář winmasters, protože na kurzech záleží!