Citizens nám dali šanci na Ligu mistrů, cítí Rodgers

Trenér Liverpoolu Brendan Rodgers si mne ruce nad pokračujícími ztrátami Manchesteru City. Obhájce trofeje v Premier League naposledy padl v městském derby s Manchesterem United 2:4 a na klíčové čtvrté místo už má náskok pouze čtyři body.

Citizens nám dali šanci na Ligu mistrů, cítí Rodgers
Pátý Liverpool manko stáhl díky pondělnímu vítězství 2:0 nad Newcastlem v dohrávce 32. kola nejvyšší anglické soutěže. Do konce zbývá ještě šest utkání. „Cítíme, že máme pořád šanci. Samozřejmě se ale musíme spolehnout na zaváhání ostatních. Jsem přesvědčený, že do konce ligy ještě uvidíme několik zvratů,“ odhadoval Rodgers.

Manchester City se v boji o čtvrté místo ještě utká s konkurenty Tottenhamem a Southamptonem, Reds z těžších soupeřů čeká už pouze duel s vedoucí Chelsea. „Vrátí se nám po zranění někteří důležití hráči. Manchester City nám trochu otevřel dveře ke čtvrtému místu,“ řekl Rodgers.

Jeho svěřenci v pondělí porazili Newcastle zásluhou branek Raheema Sterlinga a Joea Allena. „Byl to moc důležitý zápas. Věděli jsme, že vyhrát zkrátka musíme. Pokusíme se v tom pokračovat a uvidíme, na co to bude stačit,“ dodal kouč Reds.

Z pátého místa by Liverpool postupoval do Evropské ligy. O bod zpět je Southampton, o tři Spurs. Reds jsou v přetahované s Manchesterem City v nevýhodě i co se týče skóre – Citizens mají o dvacet branek lepší. Rozdíl vstřelených a obdržených gólů rozhoduje při rovnosti bodů.

Zbývající program Manchesteru City:

West Ham (doma)
Aston Villa (doma)
Tottenham (venku)
QPR (doma)
Swansea (venku)
Southampton (venku)

Zbývající program Liverpoolu:

West Bromwich (venku)
Hull (venku)
QPR (doma)
Chelsea (venku)
Crystal Palace (doma)
Stoke City (venku)