Ostuda. Fanoušci Sunderlandu opouštěli zápas už po 37 minutách

[b]VIDEO.[/b] Takovýto průběh čekal jenom málokdo. Střelecky se trápící Aston Villa přijela na Sunderland s vědomím, že v Premier League vstřelí v průměru 0,53 gólu za zápas. Na Stadium of Light přitom hned v první půli nastřílela branky čtyři.

Gólovou kanonádu načal po čtvrthodině hry Christian Benteke, krátce nato se dvěmi trefami přidal Gabriel Agbonlahor a ještě do poločasu pečetil skóre znovu Benteke. „Mí útočníci byli letos často pod palbou kritiky, ale dnes prokázali, že když dostanou šanci, promění ji,“ těšilo kouče hostí Tima Sherwooda.

To fanoušci domácích už tolik spokojení nebyli. Někteří z nich opouštěli stadion už po 37 minutách - tedy ve chvíli, kdy Agbonlahor zvyšoval na 0:3. Ti nejméně spokojení příznivci se dokonce pokusili dostat do blízkosti kouče Guse Poyeta, v čemž jim zabránila až ochranka.

Frustraci fanoušků Sunderlandu se nelze příliš divit. Jejich miláčci jsou letos na domácí půdě zoufalí, vyhráli jen dva zápasy a nastříleli pouhých 12 gólů. Po sobotní prohře 0:4 s Villans klesli na 17. příčku tabulky a mají hubený jednobodový náskok na sestupové pozice.

„Asi vím, co dnes bylo špatně, ale nechci o tom teďka mluvit. Na to je příliš brzy. Musíme nejprve vychladnout, zanalyzovat si celé utkání a pak se poučit z našich chyb. Výkon, který jsme dnes předvedli, už nemůžeme opakovat,“ prohlásil po porážce zklamaný Poyet.

K frustraci fanoušků pak dodal. „Za výsledky týmu jsem zodpovědný já a jen já. Chápu tedy, že jsou na mě fanoušci naštvaní. Nezazlívám jim to a chápu je,“ zakončil mladý uruguayský trenér.