Váhavá Chelsea přišla o postup v prodloužení

Fotbalisté Chelsea se loučí s letošním ročníkem Ligy mistrů. Blues nepomohla k postupu přes Paris Saint Germain ani hodinu a půl trvající přesilová hra a po remíze 2:2 po prodloužení postupuje do dalších bojů francouzský celek.

Zápas nabídl po poklidné půlhodině první vzrušení díky Zlatanu Ibrahimovičovi, který viděl po souboji s domácím Ocarem velmi přísnou červenou kartu a zdálo se, že svůj tým nesmyslně oslabil. Vyloučení hrozilo i domácímu Diegu Costovi, který předvedl hrubý faul ve druhém poločase, ale zůstal na hřišti.

I když měla Chelsea možnost dlouhé přesilové hry, nakonec se prosadila až v 81. minutě, kdy po nepovedené střele Costy napálil míč po rohovém kopu do sítě Gary Cahill a výrazně přiblížil Blues čtvrtfinále.

Na druhé straně se ovšem stačil rovněž po rohu prosadit bývalý fotbalista Chelsea David Luiz a poslal zápas do prodloužení.

Na jeho úvodu zahrál Thiago Silva rukou v pokutovém území a Eden Hazard znovu poslal Chelsea do vedení. Velmi neohrožený výkon oslabeného francouzského celku nakonec korunoval právě Thiago Silva, který další hlavičkou po rohovém kopu rozhodl o remíze a postupu Paris Saint Germain.

Chelsea – Paris Saint Germain 2:2 po prodl. (0:0)

První zápas 1:1, postupuje PSG.

Branky: Cahill (81.), Hazard z pen. (96.) – Luiz (86.), Thiago Silva (114.)

Žluté karty: Ramires, Oscar, Costa – Luiz, Verratti, Motta, Matuidi

Červená karta: Ibrahimovič (31.)

Chelsea: Courtois, Ivanovič, Cahill, Terry, Azpilicueta, Matič (84. Zouma), Fabregas, Ramires (90. Costa), Oscar (45. Willian), Hazard, Diego Costa
PSG: Sirigu, Marquinhos, Thiago Silva, Maxwell, Verratti (82. Rabiot), Motta, Matuidi (81. Lavezzi), Pastore, Ibrahimovič, Cavani